Acer Predator Helios Neo neden bu kadar?

chapchap

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
4060 Predator serisi yeni giriş yapıyor Türkiye pazarına. Predator Helios üst düzey bir kasa sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de HX işlemciye UV yapmak gerekecektir.

UV gibi terimlere pek hakim değilim ama anladığım kadarıyla güzel bir laptop.

Evet çok güzel cihazdır. Intel'in HX serisi çok güçlü bir işlemci bu yüzden sıcaklığı dizginlenemiyor pek fazla. Undervolt ile voltaj ayarı yapıp sıcaklığı düşürmek gerekiyor.

Eğer bu işlerle uğraşmak istemiyorum serin çalışsın güzelde performans veren bir cihaz olsun diyorsan bunu tercih edebilirsin.

Evet çok güzel cihazdır. Intel'in HX serisi çok güçlü bir işlemci bu yüzden sıcaklığı dizginlenemiyor pek fazla. Undervolt ile voltaj ayarı yapıp sıcaklığı düşürmek gerekiyor.

Eğer bu işlerle uğraşmak istemiyorum serin çalışsın güzelde performans veren bir cihaz olsun diyorsan bunu tercih edebilirsin.

hocam sıcaklığı dizginlenemiyor, uv gerek dedin. Bu UV işlemi nasıl yapılıyor ve işlemcinin performansını ne kadar etkiler? Almayı düşünüyorum da.

Hocam sıcaklığı dizginlenemiyor, uv gerek dedin. Bu UV işlemi nasıl yapılıyor ve işlemcinin performansını ne kadar etkiler? Almayı düşünüyorum da.

UV performansı doğru yapıldığı zaman etkilemez aksine arttırır. Nasıl yapıldığı hakkında tek bildiğim şey Thorttlestop programı kullanıldığı.

UV performansı doğru yapıldığı zaman etkilemez aksine arttırır. Nasıl yapıldığı hakkında tek bildiğim şey thorttlestop programı kullanıldığı.

Anladım. Ben de voltaj düşürmesi deyince donanıma müdehale yapılıyor zannetmiştim. Öyleyse almamda bir sakınca yok. Gerçi her türlü almak istiyorum, orası ayrı 😅

Geri
Yukarı