Acer Predator Hellios 300 anakartı yanmasına rağmen çalışıyor

uasamet

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumun sıcaklık değerleri 70-75 dereceyken bir yanık kokusu geldi hemen kapattım kapağını açıp baktığımda 2 transistörler yanmış sanırım ama laptop hala açılıyor bir sorun yok. Kullanmak istemiyorum böyleyken sizce bunlar nedir ne işe yarar? Anakart tamir edilebilir mi? Önemsemeyip devam mı etmeliyim ki hiç istemiyorum kafamda deli sorular.
Laptop: Acer Predator hellios 300.
Yanan kısımlar resimde.

YananYerler.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptopumun sıcaklık değerleri 70-75 dereceyken bir yanık kokusu geldi hemen kapattım kapağını açıp baktığımda 2 transistörler yanmış sanırım ama laptop hala açılıyor bir sorun yok. Kullanmak istemiyorum böyleyken sizce bunlar nedir ne işe yarar? Anakart tamir edilebilir mi? Önemsemeyip devam mı etmeliyim ki hiç istemiyorum kafamda deli sorular.
Laptop: Acer Predator hellios 300.
Yanan kısımlar resimde.

Eki Görüntüle 1022120

Bahsettiğin sıcaklık işlemci ve ekran kartı sıcaklığıdır.
Kontrol etmen gereken ısı anakartın olması gerekiyor.
Tamir edilebilir çok büyük bir sorun yok. Bilgisayarını kapatmanı ve çalıştırmamanı tavsiye ederim. Tamir sonrasında şarj adaptörünü yenilemeni, bu sorunun temel kaynağının elektrikte oluşan sorundan olduğunu düşünüyorum. Şarj adaptörü duvardan gelen voltajı dönüştürerek bilgisayarına iletiyor. Bilgisayara iletilen miktar transistörü gümletmez. Fazla ve kötü elektrik geldiyse gümletmiştir.

Garanti devam ediyor mu?
Artık devam etmiyor. :)

Onlar faz dediğimiz güç beslemeleri. Cihazı tam potansiyelde beslemek için fazlası ile varlar. Hepsi patlamadı ise sistem çalışır zira boşta iken hepsini kullanmıyor. Sistemi yüke soktuğun zaman kalanlara daha fazla yük bineceği için sistem ya kapanır ya da diğerleri de yanar. Derhal tamir ettirmelisin.

Ediyorsa da kasayı açması Acer tarafında garantiyi devre dışı bırakıyor. Keşke hiç dokunmadan varsa garantiye gönderseydiniz.

Yine de şansını denesin bir yetkili servisi arayıp, bazen iyi günlerinde oluyorlar.

Onlar faz dediğimiz güç beslemeleri. Cihazı tam potansiyelde beslemek için fazlası ile varlar. Hepsi patlamadı ise sistem çalışır zira boşta iken hepsini kullanmıyor. Sistemi yüke soktuğun zaman kalanlara daha fazla yük bineceği için sistem ya kapanır ya da diğerleri de yanar. Derhal tamir ettirmelisin.

Garanti devam ediyor mu?

Kasanın kapağının açılması garanti dışı bırakmıyor.
Termal macun yenilemesi ve depolamayı arttırma amaçlı kapağın kaldırılmasına firmalar müsaade ediyor.

Kasanın kapağının açılması garanti dışı bırakmıyor.
Termal macun yenilemesi ve depolamayı arttırma amaçlı kapağın kaldırılmasına firmalar müsaade ediyor.
Hocam Acer müşteri hizmetleri RAM için bile bozulacağını söylüyor. Göz korkutmak için mi bilmiyorum. Ben de termal macun yeniledim ve RAM taktım. Kendimi garanti yok gibi alıştırdım. Bu konuda kasayı açıp da garantiye gönderenler varsa bizi aydınlatır.

Ediyorsa da kasayı açması Acer tarafında garantiyi devre dışı bırakıyor. Keşke hiç dokunmadan varsa garantiye gönderseydiniz.

Garanti maalesef yok
Bahsettiğin sıcaklık işlemci ve ekran kartı sıcaklığıdır.
Kontrol etmen gereken ısı anakartın olması gerekiyor.
Tamir edilebilir çok büyük bir sorun yok. Bilgisayarını kapatmanı ve çalıştırmamanı tavsiye ederim. Tamir sonrasında şarj adaptörünü yenilemeni, bu sorunun temel kaynağının elektrikte oluşan sorundan olduğunu düşünüyorum. Şarj adaptörü duvardan gelen voltajı dönüştürerek bilgisayarına iletiyor. Bilgisayara iletilen miktar transistörü gümletmez. Fazla ve kötü elektrik geldiyse gümletmiştir.
Hocam üçlü prizden alıyordum ben de :( inş tamir olur

Ne yapmamaı önerirsin hocam? Bi bilgisayarcıya mı götürsem acaba
Garantisi yok arkadaşlar ;( Acer müşteri hizmetlerinden destek sağlarlarmı

Garanti maalesef yok

Hocam üçlü prizden alıyordum ben de :( inş tamir olur

Ne yapmamaı önerirsin hocam? Bi bilgisayarcıya mı götürsem acaba
Garantisi yok arkadaşlar ;( Acer müşteri hizmetlerinden destek sağlarlarmı
Sağlarlar. Ücretli bir şekilde yararlanırsınız. En iyisi kendi servisi diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı