Acer Swift 3 aniden kasmaya başladı

Aurus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayardan çok fazla anlayan biri değilimdir genelde ofis işleri ve bazı Online oyunlar için kullanıyorum. Bilgisayardan çok fazla anlamadığım için genelde kullandığım her şeyi orijinal alırım. Ancak bundan 4 veya 5 ay önce fiyatı çok yüksek olduğu için FL Studio programını crack ile indirdim.

Çok uzun süredir bir sorun yoktu ancak dün bilgisayarımda gözle görülür sorunlar ortaya çıktı. Farem donuyor, yazdıklarım geç algılanıyor, seslerde garip cızırtılar oluyor, Overwatch ve LoL oynarken mavi ekran hatası bile aldım (ki normalde asla olmayan şeyler.)
RAM kullanımım bilgisayar boştayken %47, CPU kullanımım %11, disk kullanımım %8-%3 arasında. Yakın zamanda herhangi bir şey indirmedim. Dünden beri Malwarebytes, AVG, ile tarama yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. Glasswire ile taradığımda ise ethernetimde bazı spikeler vardı. Bilgisayarım bir zombi olabilir mi?

Biligisayarımın özellikleri Intel Core i5 10210u (1.60-4.3 GHz), 8 GB Kingston 2400 MHz (çift slot), NVIDIA GeForce MX250, Kingston 250 GB SSD. Windows 10(orijinal) (Acer Swift 3)
Sizce ne gibi bir sorun vardır bana yol gösterebilir misiniz?

Son olarak eklemek istedim şuan bilgisayarımda derslerimle alakalı önemli belgeler var ve tekrar indirmem mümkün değil. Bilgisayarımda virüs varsa o belgeleri yedeklemekte işe yaramayacaktır diye düşünüyorum yanlışta düşünüyor olabilirim tabi. Ancak kısa süre içerisinde format atabileceğimi sanmıyorum o yüzden format dışında önerilerinize daha çok açığım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (430).png
    Ekran Görüntüsü (430).png
    1 MB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (431).png
    Ekran Görüntüsü (431).png
    147,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bilgisayarınızın bir Zombi Bilgisayar olup olmadığından emin olmak için komut istemini yönetici olarak çalıştırıp netstat –n –p tcp yazınız state altında ‘syn sent' mesajı görüyorsanız bilgisayarınız ele geçirilmiş demektir.

En son ne indirdiniz? Güncelleme yaptınız mı?
En son 1 ay önce Neon Abyss indirdim steam üzerinden. Güncelleme olarak ise ekran kartımın driverini yükledim Geforce experience üzerinden.

Bilgisayarınızın bir Zombi Bilgisayar olup olmadığından emin olmak için komut istemini yönetici olarak çalıştırıp netstat –n –p tcp yazınız state altında ‘syn sent' mesajı görüyorsanız bilgisayarınız ele geçirilmiş demektir.
Hayır syn sent yazısını görmedim. Established, close wait, time wait yazıyor.

En son 1 ay önce Neon Abyss indirdim steam üzerinden. Güncelleme olarak ise ekran kartımın driverini yükledim Geforce experience üzerinden.

Hayır syn sent yazısını göremedim.
Tamamdır bilgisayarınıza başkası tarafından müdahale edilmiyor. Windows update ile güncelleme yaptıysanız onunla ilgili olabilir.

Kmpico var mı? Var ise olabilir. Kaspersky ile tam tarama yaparak virüs olup olmadığına bakabilirsiniz. Zaten tarama yapmışsınız ama garanti olsun.
Hayır KMSpico yok ürünü MediaMarkt üzerinden aldım Windows 10 kendinde yüklüydü
Tamamdır bilgisayarınıza başkası tarafından müdahale edilmiyor. Windows update ile güncelleme yaptıysanız onunla ilgili olabilir.
1 hafta önce bir Windows update yaptım ancak ilk başlarda sorun çıkmamıştı.

Arkadaşlar problemi çözdüm.
Mavi ekran hatası aldığımda dcp watchdog violation yazdığını farkettim. diskimde birbiriyle çatışan dosyalar olduğunu anladım. CMD yi admin olarak çalıştırdıktan sonra "chkdks /f/r" komutunu verdim uzun bi süreden sonra 2 adet dosyamın sorunlu olduğunu söyledi ve onların onarlıdığını söyledi. Sorun bu şekilde bitti. Ancak bu komutu vermeden önce yapmanız gerekn bişey var oda bilgisayarı safe mode olarak açıp bu işlemi yapmak. Başka bir 3. parti yazılım diskinizdeyse bu işlem yapılamıyor çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı