Acer Swift 3 vs ASUS Vivobook X512DK

alpertunadb

Centipat
2 Hafta önce bilgisayar almıştım ama kasa kalitesi cidden kötü olduğu için ailemden birisine verip yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum.
Özellik olarak eski bilgisayar ile benzer özelliklerde bir şeyler bakıyorum. Bu ikisi arasında kaldım ama ikisininde avantaj ve dezavantajları var. Tavsiye verirseniz sevinirim.

Acer Swift 3 SF315-41G - Acer
Ryzen 5 2500U
Radeon 540X
RAM 4 GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
FHD IPS Ekran
Artıları: ASUS'a göre daha ucuz, metal kasalı, aydınlatmalı klavye, daha Inc'e kasa, FHD, IPS.
Eksileri: İşlemcisi 2500U, çerçeveleri nispeten daha kalın, 4 GB RAM(ikisinde de 16 yapacağım alınca)

ASUS Vivobook X512DK-BR203T - Asus
Ryzen 5 3500U
Radeon 540X
RAM 8 GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
HD TFT Ekran
Artıları: Acer'a göre işlemci daha iyi, 4 GB RAM fazla(ikisinde de 16 yapacağım alınca), daha Inc'e çerçeve
Eksileri: IPS değil, FHD değil, plastik kasa, daha pahalı.
2 Hafta önce bilgisayar almıştım ama kasa kalitesi cidden kötü olduğu için ailemden birisine verip yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum.
Özellik olarak eski bilgisayar ile benzer özelliklerde bir şeyler bakıyorum. Bu ikisi arasında kaldım ama ikisininde avantaj ve dezavantajları var. Tavsiye verirseniz sevinirim.

Ryzen 5 2500U
Radeon 540X
RAM 4 GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
FHD IPS Ekran
Artıları: ASUS'a göre daha ucuz, metal kasalı, aydınlatmalı klavye, daha Inc'e kasa, FHD, IPS.
Eksileri: İşlemcisi 2500U, çerçeveleri nispeten daha kalın, 4 GB RAM(ikisinde de 16 yapacağım alınca)

ASUS Vivobook X512DK-BR203T - Asus
Ryzen 5 3500U
Radeon 540X
RAM 8 GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
HD TFT Ekran
Artıları: Acer'a göre işlemci daha iyi, 4 GB RAM fazla(ikisinde de 16 yapacağım alınca), daha Inc'e çerçeve

Konuyu yanlışlıkla tamamlamadan açtım düzenlenmiş şeklini aşşaya bırakıyorum.

2 hafta önce bilgisayar almıştım ama kasa kalitesi cidden kötü olduğu için ailemden birisine verip yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum.
Özellik olarak eski bilgisayar ile benzer özelliklerde bişeyler bakıyorum bu ikisi arasında kaldım ama ikisininde avantaj ve dezavantajları var tavsiye verirseniz sevinirim.
Ryzen 5 2500U
Radeon 540X
Ram 4GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
FHD IPS Ekran
Artıları: Asus'a göre daha ucuz, metal kasalı, aydınlatmalı klavye, daha ince kasa, FHD, IPS.
Eksileri: İşlemcisi 2500U, çerçeveleri nispeten daha kalın, 4GB ram(ikisinde de 16 yapıcam alınca)
Asus VivoBook X512DK-BR203T - Asus
Ryzen 5 3500U
Radeon 540X
Ram 8GB (16 yapılacak)
256 GB M2.SSD
HD TFT Ekran
Artıları: Acer'a göre işlemci daha iyi, 4GB RAM fazla(ikisinde de 16 yapıcam alınca), daha ince çerçeve
Eski notebookumun özelliklerini de ekliyorum 2500U ya geçince gözle görülür bir performans kayıbı yaşar mıyım?
İşlemci çok fark yaratır mı?
Kullanım amacım daha çok webde gezinmek, film izlemek, csgo ve lol gibi basit grafikli oyunları oynamak. İkisinde de ekran kartı aynı olduğundan oyunda çok büyük fark olucağını zannetmiyorum ama günlük hayatta işlemci farkı çok olur mu? Biri 2017de diğeri 2019da çıkmış işlemciler
Eski Notebook özellikleri
Ryzen 3500U
Radeon 540X
16GB RAM
256GB SSD
FHD TFT Ekran
Up!
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.

Son düzenleme:
Gerek ekran gerek kasanın fırçalı metal olmasıyla Acer Swift daha iyi fakat RAM'i 16GB'a yükseltmessiniz. 4 GB onboard 4 GB Slot'a takılı. Servis 4 GB'ı söküp yerine 8GB takıyor bu şekilde 12 GB oluyor. Garantiden çıkmasını göze alarak kendiniz 4 GB'ı söküp yerine 16GB takarsanız (destekliyor) toplam 20 GB olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı