Acer V3-772G CPU Yükseltme

atakan7474

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim i5 4210M, değişebilir sokete sahip detaylıca araştırdım ve i7 4702MQ ile değiştirebildiğimi buldum. Zaten V3-772G'nin i7 4702MQ olan modeli de var bir video izledim az önce adamın biri sadece işlemciyi söküp yenisini takıp laptopu topladı ve direk hiçbir şey yapmadan açıldı acaba daha önce bu işi yapan var mı aranızda? Değişim yaptığımda herhangi bir şey yapmam gerekir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu bir işlemci ile upgrade yapıyorken tek risk BIOS, bir şekilde upgrade işlemcisi engellenmediyse birşey yapman gerekmez. Belirttiğin modelin i7 modelinin BIOS'u da sendekiyle aynıysa zaten risk dahi olmaz. Benim elimde patlayan işlemci olmadı, çalıştı hepsi ama bazı üreticiler işi zorlaştırıyor. O durumda BIOS modlama sitelerine yönelmen gerekir.

Birde cihazı alırken uzatılmış garanti almıştım işlemci değişiminde normal garantinin dışında uzatılmış garantide gider mi?

BF4' de MP' de LOW ayarlarda 100+ FPS alıyorum ama haritaya göre çok değişiyor FPS ve kalabalığa göre işlemci kullanımına baktığımda 4 çekirdekde %99 oluyor. CS GO' da da 150+ FPS alıyorum onda da işlemci kullanımı %70' leri görüyor ve dereceli maçta arkadan gelen bi bildirim işlemciyi %99' da fırlatıyor anlıkda olsa drop yiyorum bu yüzden de değiştirmek istiyorum aslında ama dediğiniz gibi belki de ellememen gerekir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı