Açık dünya oyunlarında düşük GPU kullanımı

Konuyu okdunuz mu acaba? Zaten kullanım yüzdelerini belirtmişim. Yani baktım. Lütfen konuyu okuyup yorumda bulunun.

İnternetteki testlerde böyle bir sorun yok ama.

İşlemcinin tüm çekirdeklerine baktınız de mi? Çünkü bazı oyunlarda oyun sadece 1 çekirdeğe yoğunlaşıyor ve onu %80 falan kullanıyor ona bir bakın derim.

İşlemci ısınıp hız düşürüyor olabilir. Başka bir şey gelmiyor aklıma. Ayarlarınızı en yükseğe çekin ya da ısı sorunu yoksa CPU Overclock yapın. Başka yapabileceğiniz bir şey yok. XMP açık olduğundan emin olun.

Aynı sorun bende de var R5 2600 GTX 1660 Super Gaming X 2,8 16 GB RAM var. Kalabalık ortamlarda GPU 50 60 düşüyor kapalı ortama girince GPU %99 çıkıyor. Acaba R5 2600 bu tarz oyunlarda tek çekirdeği yetersiz mi geliyor?

Ben söyleyecektim siz çözmüşsünüz sorunun kaynağını zaten.

Ben çözümü söylemedim ki açık dünya oyunların da yaşıyorum bunu. En yakın öğrenğini vereyim Hitman 2 de.
Tüm çekirdeklere bakın. Belki tıkanmış çekirdek vardır.

Hocam AC Unity oynuyorum ki AC oyunları işlemciyi sömüren oyunlar. Hitman2 CPU kullanımım düşük olmasına rağmen GPU kullanımım özellikle insanların olduğu yerlerde çok düşüyor.

Ben çözümü söylemedim ki açık dünya oyunların da yaşıyorum bunu. En yakın öğrenğini vereyim Hitman 2 de.

Hocam AC Unity oynuyorum ki AC oyunları işlemciyi sömüren oyunlar. Hitman2 CPU kullanımım düşük olmasına rağmen GPU kullanımım özellikle insanların olduğu yerlerde çok düşüyor.

Bir net ''çözümü'' yok işlemci zorlandığı anlarda FPS düşer. Ne kadar hızlı işlemci o kadar az düşüş. CPU yüzdesi bir anlam ifade etmiyor işlemcinin sıkı çalışması gerekmiyor hızlı çalışması gerekiyor.

Peki hocam sizin sisteminiz nedir söyler misin ya da siz böyle bir sıkıntı yaşadınız mı oyunlarda?

Benim sistemim 5600X ve GTX 1070. Daha önce 3600XT ile daha önce bir miktar darboğaz yaşıyordum bu tür oyunlarda yer yer kaçınılmaz oluyordu. Ondan önce 1300X vardı onunla çok fena FPS düşüşleri oluyordu açık dünya oyunları oynamıyordum bile. Şimdi FPS düşüşleri çok daha az oluyor olduğu zamanda fazla düşmüyor.

Geri
Yukarı