Açık dünya oyunu geliştirmek

Böyle bir şey mümkün mü?

• Belki

Oy: 15 65,2%
  • Hayır

Oy: 8 34,8%

• Oy verenlerin toplamı
    23

bigpoppa

Hectopat
Bugün bilgisayar başında canım sıkıldı ve bir hikaye yazmaya karar verdim ve belli bir kısım yazdım. Daha sonra bu hikayeyi bir oyun hikayesine dönüştürme fikri geldi aklıma. Şimdi, asıl sorum şu: Far Cry4 gibi dağ temalı bir açık dünya oyunu yapmak. O kadar detaylı evler vs. yok. Ne kadar zahmetlidir? Grafikleri sesleri vs. için kaç kişilik ekip gerekir, maliyeti ortalama ne kadardır?

Bugün bilgisayar başında canım sıkıldı ve bir hikaye yazmaya karar verdim ve belli bir kısım yazdım. Daha sonra bu hikayeyi bir oyun hikayesine dönüştürme fikri geldi aklıma. Şimdi, asıl sorum şu: Far Cry4 gibi dağ temalı bir açık dünya oyunu yapmak. O kadar detaylı evler vs. yok. Ne kadar zahmetlidir? Grafikleri sesleri vs. için kaç kişilik ekip gerekir, maliyeti ortalama ne kadardır?
Hocam heves kırmak gibi olmasın ama çok paranız olması lazım. Mesela Witcher 3 1500 Kişiyle 81 milyon dolara yapılmış.

Eğer çok büyük imkanlarınız yoksa olsun diye yapılmış bir açık dünya oyunu yerine güzel bir çizgiselliğe sahip bir oyun ortaya koymanız daha mantıklı olacaktır. Zira çok fazla açık dünya oyunu var piyasada ve profesyonel olanları bile sıkmaya başlıyor bir yerden sonra. Güzel bir senaryonuz varsa bunu genel beğeniye açık dünya olarak sunmak üzere harcamamanızı tavsiye ederim.

Tek başına yapacağın Açık Dünya oyunu böyle bir şey olur aşağı yukarı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı