Açık lise eğitim dönemi ilk kayıt ve kayıt yenileme hangi tarihte başlayacak?

Attığınız videoyu izledim zaten fakat orada 12. sınıflar için deniliyor. Ayrıca sınıf tekrarı gelecek dediler fakat hala açıklama yapmadılar. Bence bu sene değil önümüzdeki sene olabilir. Ama ne olursa olsun öğrencilerin elindeki son özgürlüğü de alıyorlar.

Bilemiyorum hocam normalde ağustos'da açılan AÖL kayıtları Eylül ayına kadar açılmadıysa hatta AÖL kayıt yenileme bile açılmadıysa bir problem vardır bence.

Attığınız videoyu izledim zaten fakat orada 12. sınıflar için deniliyor. Ayrıca sınıf tekrarı gelecek dediler fakat hala açıklama yapmadılar. Bence bu sene değil önümüzdeki sene olabilir. Ama ne olursa olsun öğrencilerin elindeki son özgürlüğü de alıyorlar.
Biz arkadaşımla okuldan çıkış belgemizi okullar kapanınca aldık bir yandan çalışıp bir yandan açıktan okumak için. Ben şu an işe başladım fakat arkadaşım kayıtların açılmasını bekliyor. Sizce iş geçerli bir sebep sayılır mı ? Yani ben kayıt yaptırabilirim ama arkadaşımın bir devamsızlık gerekçesi olmadığı için yaptıramaz mı bir tahmininiz var mı hocam ?

Biz arkadaşımla okuldan çıkış belgemizi okullar kapanınca aldık bir yandan çalışıp bir yandan açıktan okumak için. Ben şu an işe başladım fakat arkadaşım kayıtların açılmasını bekliyor. Sizce iş geçerli bir sebep sayılır mı ? Yani ben kayıt yaptırabilirim ama arkadaşımın bir devamsızlık gerekçesi olmadığı için yaptıramaz mı bir tahmininiz var mı hocam ?
Daha herhangi bir şey açıklanmadan bunu tahmin edemeyiz maalesef. Yapılan açıklamalara göre yolumuzu alırız umarım. Bende aynı durumdayım bir nevi.

Bu gidişle okula gittiğimiz zaman açılacak kayıtlar. Açık liseye gitmek için bile önce örgün eğitime devam etmeliyiz. Okullar 11 Eylül'de açılıyorken belgeleri tamamlaması birkaç günümüzü alacak açık lise kayıtlarının henüz başlamaması yeni Milli Eğitim Bakanımızın kalitesini gösteriyor.

Bu gidişle okula gittiğimiz zaman açılacak kayıtlar. Açık liseye gitmek için bile önce örgün eğitime devam etmeliyiz. Okullar 11 Eylül'de açılıyorken belgeleri tamamlaması birkaç günümüzü alacak açık lise kayıtlarının henüz başlamaması yeni milli eğitim bakanımızın kalitesini gösteriyor.

Dediğim gibi oldu hocam maalesef.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-08 at 17.14.36.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-08 at 17.14.36.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 28
Dediğim gibi oldu hocam maalesef.
Daha da netleştirelim şu mevzuyu. Yani normal bir öğrenci açık liseye geçemeyecek mi oluyor bu? Açık okumak için illa da muaf tutulacaklardan mı olmam gerek?

Anlamak mümkün değil arkadaş ya. Bakan göreve gelir gelmez diyor ben Açık Lise'ye geçişleri zorlaştırıyorum. Sanki bütün sorunlarımız bitti de bir bu kalmış gibi. İnsanlar o kadar plan yapıyor yazık günah be.
Öyle deme. Muhteşem ötesi eğitim sistemimiz sayesinde okulda geçirdiğimiz 8 saatin tamamı da verimli geçtiği için ve tüm öğretmenlerin hepsi çok iyi ders anlattığı için açığa geçmemizi gerek görmemiş sayın bakanımız(!) 28 Mayıs'ta hepimiz kaybettik.

Geri
Yukarı