Açık lise kitapları paralı mı?

Ücretsiz. Ancak test kitabı vermiyorlar. Her sınavdan önce para yatırman gerekiyor, ne kadar olduğunu hatırlamıyorum.

Of MEB'in test kitapları neden verilmiyor ben o kadar okulda alıyordum şimdi açığa geçtim diye neden alamıyorum bir de 160 TL verdim o kadar.

Normalde ücretsiz vermeleri gerek ama çoğu halk eğitim merkezi yardım bağışı diye makbuz kesiyor, 3 sene önce 10TL ödemiştim.

160 TL verdim o kadar bir de para mı istiyorlar şaka gibi.

Hayır ücretsiz. Sadece kayıt ücreti diye bir şey yatırmıştım sanırım hatırlamıyorum tam olarak.

Peki MEB'in test kitapları veriyorlar mı?

Merhaba. Halk eğitim merkezinden ücretsiz şekilde temin edebiliyorsunuz fakat bazı halk eğitim merkezleri çok çok ufak ücreti bağış olarak kabul ediyor ve kitaplarınızı öyle veriyor da o da 5-10 TL gibi fiyat oluyor. Test kitabı değil, ders kitabı veriliyor ve genellikle de çıkmış sorulardan, ünite bitişindeki tema değerlendirme sorularının benzerleri soruluyor sınavda.

Ya tamamda ben o kadar 160 TL verdim bir de üstüne biraz daha mı vereceğim depremde bile yardım etmeyen devlet benden para mı istiyor cidden ya hayır bari test kitaplarını verse ben o kadar okulda veriyorlardı şimdi açığa geçtim diye neden verilmiyor.

Kolaylıklar ve başarılar diliyorum...

Ya yaparım ama gerçekten okuldaki gibi olmuyacakmış sınav giriş için belge lazımmış kimlik lazımmış of aynı YKS giriyoruz gibi çok saçma.

Geri
Yukarı