Açık lise mantıklı mı?

564300

Decipat
11.sınıfım açık liseye geçmek istiyorum mantıklı mı?
Aslında 12.sınıfta geçmeyi düşünüyordum ama sıkıldım okuldan gereksiz dersler sözel derslerde yazdığımız yazılar.
96 OBP ile alan Anadolu lisesindeyim.

Sayısalcıyım.

11.sınıfım açık liseye geçmek istiyorum mantıklı mı?
Aslında 12.sınıfta geçmeyi düşünüyordum ama sıkıldım okuldan gereksiz dersler sözel derslerde yazdığımız yazılar.
96 OBP ile alan Anadolu lisesindeyim.

Sayısalcıyım.

Kendinize güveniyorsanız kesinlikle geçmeniz lazım. Kafa rahatlığı olarak çok güzel.

İnsanlar sınava hazırlanacağım, zamanı iyi değerlendireceğim, derken sosyalleşmeyi hep unutuyorlar. Bir süre sonra bu kişiye depresyon olarak geri dönüyor ve ortada ne sınav kalıyor ne de mental sağlık.

2 sene boyunca sosyal ortamınızı doğru şekilde idame ettirebileceğinize inanıyorsanız, aileniz kafanızın etini yemeyecekse, gerçekten disiplinliyseniz, açıköğretime geçmeyi düşünebilirsiniz.

İnsanlar sınava hazırlanacağım, zamanı iyi değerlendireceğim, derken sosyalleşmeyi hep unutuyorlar. Bir süre sonra bu kişiye deprasyon olarak geri dönüyor ve ortada ne sınav kalıyor ne de mental sağlık.

2 sene boyunca sosyal ortamınızı doğru şekilde idame ettirebileceğinize inanıyorsanız, aileniz kafanızın etini yemeyecekse, gerçekten disiplinliyseniz, açıköğretime geçmeyi düşünebilirsiniz.

Anam babamın konuşması ve anamın her şeyime karışması olmasa çok iyi olurdu.

İnsanlar sınava hazırlanacağım, zamanı iyi değerlendireceğim, derken sosyalleşmeyi hep unutuyorlar. Bir süre sonra bu kişiye deprasyon olarak geri dönüyor ve ortada ne sınav kalıyor ne de mental sağlık.

Zaten asosyalim arkadaşım yok 2 tane hariç onlarda kız.

Bana pek etki etmez sosyalleşmemek.

Anam babamın konuşması ve anamın her şeyime karışması olmasa çok iyi olurdu.
Zaten asosyalim arkadaşım yok 2 tane hariç onlarda kız.
Bana pek etki etmez sosyalleşmemek.
Bunu uzun zamandır görüyor/duyuyorum. Sınıftan çıkan seninle hiç alakası olmayan insan gürültüsü dahi seni sosyal olarak etkiler, hocaların konuşması sosyal olarak etkiler, arkadaşınla teneffüste kantinden su almaya gitmen bile seni ciddi anlamda sosyal olarak etkiler. Bunları böyle tane tane düşününce önemi olmadığını düşünüyorsun fakat uzun vadede, bunlar olmadan olumsuz etkileneceksin.

Ben şuanki durumunda açığa geçmeni önermiyorum. 12. sınıfta bir daha ele alabilirsin bu seçeneği.

Okul verimli olmuyor, açık liseye geçince vaktimi çok iyi bir şekilde değerlendirebilirim diyorsan geç. Liseden de çok bir sosyallik beklemeyin zaten. Üniversiteye geçince sosyalliğinizi de yaparsınız 👍 Sınav sistemi belirli bir süreliğine sosyal olmaya izin vermiyor maalesef. Bazı şeylerden fedakarlık yapmak ve kısmak gerekiyor. Yatarak başarı gelmez. Açık lise hakkında sorun varsa da konu açarak beni etiketleyebilirsin, çözüme kavuşturalım. Kafanda açık liseye dair bir soru kalmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı