Çözüldü Açık lise kredisi puanı nasıl hesaplanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Crith

Hectopat
Ben 12. sınıf öğrencisiyim ve son sene açığa geçtim. Sanırsam üniversite sınavı için açık lisedeki kredi puanı ve 3 yıllık ortalama alınacak. Yanlışım varsa düzeltin. Şu an kredim 228 ama bunun getirisi ne, sınavdan en az kaç kredi alırsam okul ortalamamda yükselme olur bunun hakkında kısa bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kredi notunuza etki etmez. Kredi sınavdan tamamen bağımsız ayrı şeydir, sizin AÖL'den mezun olup olamayacağınızı belirler. Sınavdan aldığınız not önemli.

Her sene aldığınız notlar hesaplanır, ağırlıklı yıl sonu notunuz hesaplanır. Sonra diğer 3 sene de dahil ederek OBP puanınız oluşturulur. Kısacası kredi etki etmiyor, sınavdan aldığınız notlar önemli. Kredi için şöyle söyleyebilirim:

Haftalık ders saati gibi düşünebilirsin. Okul mantığı yani. Örneğin, okulda matematik haftada 6 saat, AÖL'de 6 kredi. Kısacası kredisi yüksek olan derslerinizden yüksek almaya çalışın, o etkiler.
Kredi notunuza etki etmez. Kredi sınavdan tamamen bağımsız ayrı şeydir, sizin AÖL'den mezun olup olamayacağınızı belirler. Sınavdan aldığınız not önemli.

Her sene aldığınız notlar hesaplanır, ağırlıklı yıl sonu notunuz hesaplanır. Sonra diğer 3 sene de dahil ederek OBP puanınız oluşturulur. Kısacası kredi etki etmiyor, sınavdan aldığınız notlar önemli. Kredi için şöyle söyleyebilirim:

Haftalık ders saati gibi düşünebilirsin. Okul mantığı yani. Örneğin, okulda matematik haftada 6 saat, AÖL'de 6 kredi. Kısacası kredisi yüksek olan derslerinizden yüksek almaya çalışın, o etkiler.

Çözüm

Teşekkür ederim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE devamsızligim oldukca fazla ve meslek lisesinde okuyorum fakat meslek lisesinde okumak istemiyorum ailemde aciga gecmemi istemiyor ama okulumlada ilgili degiller aciga gecmek icin bilerek sinifta kaliyorum gecebilir miyim?
Bu arada ortalamamiz 50nin atinda olunca aciga geciliyor mu?

Geri
Yukarı