Açık lise ve askeri lise

tongyabgukagan

Picopat
2024 yılında nasipse üniversite sınavına gireceğim hedefim MSÜ. 2023'te iktidar değişirse eski sisteme dönülürse açık liseden askeri okullara girilmiyor şu an teknik lisedeyim. Ve açığa geçeceğim 11.sinifin başında yani okullar açıldığında. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2024 yılında nasipse üniversite sınavına gireceğim hedefim MSÜ. 2023'te iktidar değişirse eski sisteme dönülürse açık liseden askeri okullara girilmiyor şu an teknik lisedeyim. Ve açığa geçeceğim 11.sinifin başında yani okullar açıldığında. Ne yapmalıyım?

Askeri liseler kapatıldı hocam.

Askeri liseler 2016 yılında kapatıldı. İleride açılır mı, açılmaz mı belirsiz. Ben açılacağına pek ihtimal vermiyorum. Asker olmak istiyorsan MSÜ´yü kendine hedef koyabilirsin.

Askeri liseler kapatıldı 15 Temmuz'dan dolayı kapatıldı hocam.

Gelse de giremezsin dedim ben de. Sadece başta girilebilir bu tür yerlere.
Milli savunma üniversitesi daha doğrusu eski tabirle harp okulları açık, meslek, imam-hatip liselerinden öğrenci almıyordu. Diyorum ki bende seneye eski sistem gelirse ben büyük ihtimalle açık lisede olacağım bu nedenle harp okullarına girememiş oluyorum meslekte kalsamda yine girememiş oluyorum tabii bunlar varsayım ama olabilir bu durumda ne yapabilirim? Hayatta en çok istediğim şey harbiyeli olmak.

Geri
Yukarı