Açık lisede dersten kalınca ne olur?

Hocam ama şöyle bir durum var zorunlu olduğum derslerde sayısal dersler görünmüyor.
Çünkü sistem otomatik attığı için ortak derslerin (zorunlu) tamamı seçilmemiş. Siz seçim yapsaydınız Matematik 1, Matematik 2, Matematik 3, Fizik 1 Fizik 2, Kimya 1 Kimya 2 vb gibi kendiniz sayısal ortak derslere ağırlık verip seçebilirdiniz.

Çünkü sistem otomatik attığı için ortak derslerin (zorunlu) tamamı seçilmemiş. Siz seçim yapsaydınız matematik 1, matematik 2, matematik 3, fizik 1 fizik 2, kimya 1 kimya 2 vb gibi kendiniz sayısal ortak derslere ağırlık verip seçebilirdiniz.

Girmem gereken derslerde de görünmüyor sayısal dersler. Genel ders bilgilerinde. Eğer dediğiniz gibi ise sonraki ders seçiminde belli olacak. Ama sanmıyorum sistemin zorunlu dersleri seçmeyeceğini.

Girmem gereken derslerde de görünmüyor sayısal dersler. Genel ders bilgilerinde. Eğer dediğiniz gibi ise sonraki ders seçiminde belli olacak. Ama sanmıyorum sistemin zorunlu dersleri seçmeyeceğini.
Kendimden biliyorum. Bende mezun olalı iki sene falan oldu, seçim yapmayınca ortak derslerin tamamına ağırlık vermiyor maalesef, sistemi bu şekilde yapmışlar.

Hocam ben ders seçmeyi unutmuştum (nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum) ama otomatik seçilmiş dersler içinde sayısal dersler yok ve 7 tane seçmeli ders 5 tane ortak ders var neden sayısal dersler yok?

Hocam büyük ihtimalle siz hata yapmadınız ben yeni geçtim AÖL'e fakat ders seçme tarihinde seçemedim yani sistemde ders seçme diye bir hak vermemiş sistem otomatik olarak seçmişti.

O kısımı anladım şu an anlamadığım kısım neden sayısal dersler benim için zorunlu değil :D

Hocam tam emin değilim ama benim içinde zorunlu değil sebebi de şu olabilir açık liseye geçmeden önce sayısalı seçmiştim 11. sınıfın başında şu an hiçbir sayısal ders zorunlu değil ama istersem seçebiliyorum şayet sende sayısal seçtiysen açık liseye geçmeden önce bu yüzden öyle olmuş olabilir.

@Shura12 açık lisede sayısal dersler toplamda 4 dönem veriliyor. Siz hem 9. sınıfı bitirmişsiniz hem de 2 dönem açık lisede sınava girmişsiniz. Muhtemelen sayısal dersleri bitirdiğiniz için sistem onları seçmemiş. "Başarılı dersler" kısmında sayısal derslerin 3. ve 4. dönemi var mı?

Hocam herkes başka bir şey demiş ben söylüyorum şimdi en doğrularını. Açık lisede dersten 3 kere girip de kalırsanız o dersten muaf olursunuz. Yani kredi tam olsun sıkıntı yok diye bir şey yok ayrıca size seçtiği o dersler rastgele değil zorunlu dersleri seçmiş maalesef açık lisede sayısal sözel gibi bir bölüm seçimi yok ama o dersler de kolay ben de sayısalcıyım 11 soruda 5 doğru rahat yapılır zannımca.

Hocam tam emin değilim ama benim içinde zorunlu değil sebebi de şu olabilir açık liseye geçmeden önce sayısalı seçmiştim 11. sınıfın başında şu an hiçbir sayısal ders zorunlu değil ama istersem seçebiliyorum şayet sende sayısal seçtiysen açık liseye geçmeden önce bu yüzden öyle olmuş olabilir.

Sayısal ya da sözel seçmedim hocam 9. sınıfın sonunda bıraktım zaten.

Hocam herkes başka bir şey demiş ben söylüyorum şimdi en doğrularını. Açık lisede dersten 3 kere girip de kalırsanız o dersten muaf olursunuz. Yani kredi tam olsun sıkıntı yok diye bir şey yok ayrıca size seçtiği o dersler rastgele değil zorunlu dersleri seçmiş maalesef açık lisede sayısal sözel gibi bir bölüm seçimi yok ama o dersler de kolay ben de sayısalcıyım 11 soruda 5 doğru rahat yapılır zannımca.

Neden muaf olmuşum ki o zaman kalmamıştım hiç sayısal derslerden?

Yeni konular

Geri
Yukarı