Açık Lisede Matematik Zorunlu Mu?

Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba. 12. sınıf öğrencisiyim ve gerek okuldaki hocalar, gerek derslerin boş geçmesinden dolayı, 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum. Aynı zamanda fitness yaptığım ve kütüphaneye gidip ders çalıştığım için sabah 7'de evden çıkıp, akşam 9 gibi anca kendimi evde buluyorum. Açık liseye geçersem eğer, spora sabahtan, kütüphaneye de öğlen gidip, kendime daha çok zaman ayırabilirim diye düşünüyorum.

Şimdi aklımda bir soru var ve arkadaşlarıma sorduğumda farklı farklı cevaplar alıyorum. Matematiğim hiç iyi değil ve okuldaki matematik dersinden zar zor geçiyorum, hatta bazen geçemiyorum. Eğer açık liseye geçersem, matematik sınavına girmek zorunda mıyım? Ya da matematik dersini vermek zorunlu mu? Zorunlu dersler neler? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldaki kadar zor olacağını sanmıyorum fakat açık liseye geçersen kimse sana matematik anlatmayacak, kalan konuları kendin çalışmak zorundasın. Genelde 12.sınıflara 2.dönem izin veriyorlar geçmene gerek var mı bilmiyorum fakat ben olsam bu zamandan sonra geçmezdim. Deneme çözmeye çalış, ortalama netlerin kaç geliyor onlara bak. Yapamadığın konunun soru çözümlerine bak, çıkmış soruları çöz katkısı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı