Lisede para vermek zorunlu mu?

LASKEH123

Centipat
Beyler Lise 1'e geçtim ve bizden 1000 lira bağış istediler. Benim düşüncem bu 1000 lirayla okul ihtiyaçlarını giderecekler o yüzden istiyorlar. Bu aralar da sıkışık olduğumuz için 1000 lirayı veremeyeceğiz sorun olmaz değil mi? Çünkü 5. sınıfa geçerken de okul için birkaç şey istemişlerdi vermemiştik bu da onun gibi bir şey galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler lise 1'e geçtim ve bizden 1000 lira bağış istediler. Benim düşüncem bu 1000 lirayla okul ihtiyaçlarını giderecekler o yüzden istiyorlar. Bu aralar da sıkışık olduğumuz için 1000 lirayı veremeyeceğiz sorun olmaz değil mi? Çünkü 5. sınıfa geçerken de okul için birkaç şey istemişlerdi vermemiştik bu da onun gibi bir şey galiba.

Vermezseniz kayıt olmaz galiba. Ama bu durum yasal değil kesinlikle.
Adı üstünde bağış istemişler dostum.Vermek zorunda değilsin ama aidat sa başka onu bilemem.
Bağış adı altında kayıt parası bu.

Ben kayıt olurken A4 kâğıdı, tahta kalem, tebeşir ve tahta silgisi istediler onun dışında 450 TL ücret talep ettiler. Malzemeleri aldım fakat parayı tam ödemedim, 50-60 lira bir şey vermiştik.

Kesinlike yasal olduğunu düşünmüyorum. Haksız kazanç.

Ayrıca ilkokul 4. sınıftayken sınıf hocası derste kullanmak için bize laptop aldırmıştı ve sadece iki kez gördük laptopu... Soyulduk. :D Okulda öyle her şeye para götürmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı