Açık lisede OBP nasıl hesaplanıyor?

rashnikko

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, şu an 12. sınıfa geçtim. Geçen sene sayısaldım derslerim iyiydi fakat hedefim hukuk fakültesi olduğundan, bu sene eşit ağırlığa geçiş yapmak istedim. Müdür yardımcıları da çok fazla kişinin eşite geçmek istediğini, geçiş yapsam bile sınıfların minimum 45 kişi olduğunu söylediler. Yani şu an eşit ağırlık sınıfları 50 kişi falanmış açığa geçenler olursa sınıf başına 45 kişi civarı olur diyorlar. Dershaneye gidiyorum ve dershanemden memnunum. Sizce 12. sınıf için açığa geçmem mantıklı mı? Geçtiğimde YKS'ye etki eden okul başarı puanı nasıl hesaplanacak? Kredi gibi bir şey duydum ama anlayamadım cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz 9-10-11 de kredinizi çoktan doldurdunuz zaten tek yapmanız gereken 8 tane Online zorunlu sınava girmek. OBP de o sınavların sonuçlarına göre değişiyor.

Siz 9-10-11 de kredinizi çoktan doldurdunuz zaten tek yapmanız gereken 8 tane Online zorunlu sınava girmek. OBP de o sınavların sonuçlarına göre değişiyor.
yani tam anlayamadım bu kredi denilen olayla obp farklı şeyler mi yani diyelim ben 9 10 ve 11. sınıfta 100 ortalama yaptım 12. sınıfta açığa geçip 90 ortalama yaptım normal okula gidip sınava girmişim gibi yine yıl sonu ortalaması hesaplanıp ona göre mi obp ortaya çıkarılıyor? yani açık lisenin bir dezavantajı var mı yksye eklenen puan konusunda? teşekkürler.

Yani tam anlayamadım bu kredi denilen olayla OBP farklı şeyler mi yani diyelim ben 9 10 ve 11. sınıfta 100 ortalama yaptım 12. sınıfta açığa geçip 90 ortalama yaptım normal okula gidip sınava girmişim gibi yine yıl sonu ortalaması hesaplanıp ona göre mi OBP ortaya çıkarılıyor? Yani açık lisenin bir dezavantajı var mı YKS'ye eklenen puan konusunda? Teşekkürler.

Hayır eklenen puan konusunda dezavantaj yok. Sizin kredi konusunu kafaya takmanıza gerek yok. Aynı ortalama mantığı orada da geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı