Açık liseye başvuru nasıl yapılır?

Mathiass

Femtopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben lise 3'e gidiyorum ve ikinci dönemde (Ocak ayında başvurular açıldığında) açık liseye başvuru yapacağım fakat başvuru yapmadan önce biraz internetten araştırdım, halk eğitim merkezine gitmek gerekmiş. Onun dışında bir sürü karışık şeyler vardı tam olarak ne yapacağımı anlayamadım. Ben yine de bilgi almak için halk eğitim merkezine gideceğim ama gitmeden de biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Daha önce halk eğitime gitmiş veya açığa geçmiş olan var ise kısa özet geçebilir mi tam olarak gereksinimlerini?

Merhaba arkadaşlar. Ben lise 3'e gidiyorum ve ikinci dönemde (Ocak ayında başvurular açıldığında) açık liseye başvuru yapacağım fakat başvuru yapmadan önce biraz internetten araştırdım, halk eğitim merkezine gitmek gerekmiş. Onun dışında bir sürü karışık şeyler vardı tam olarak ne yapacağımı anlayamadım. Ben yine de bilgi almak için halk eğitim merkezine gideceğim ama gitmeden de biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Daha önce halk eğitime gitmiş veya açığa geçmiş olan var ise kısa özet geçebilir mi tam olarak gereksinimlerini?
İlk müdür yardımcısına gidin. Kaç kredinizin olduğunu öğrenin. Yardımcı olurum isterseniz.

Kredi=puan demek. 170 kredi olacak, zorunlu kalmayacak ve dönem de 8 dönem olacak ve bu şekilde mezun olacaksınız. Ayrıca Türk dili ve edebiyatı geçmek zorunlu. Diğer zorunlu dersleri 3 sefer geçemezsen muaf oluyorsun.

Kredi = puan demek. 170 kredi olacak, zorunlu kalmayacak ve dönem de 8 dönem olacak ve bu şekilde mezun olacaksınız. Ayrıca Türk dili ve edebiyatı geçmek zorunlu. Diğer zorunlu dersleri 3 sefer geçemezsen muaf oluyorsun.

Kredilerin bașvuruda bir önemi var mı? Tam anlayamadim da.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı