Açık liseye geçiş nasıl yapılmalı?

Stroom78

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 12.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim bir iş buldum. Kendi bölümüm ile ilgili bir şirkette iş buldum şirket hemen işe başlamamı istedi. Benim de istediğim ve geleceğim için güzel bir şirket ve açığa geçmeyi düşünüyorum. Bu durum için babam birkaç yıl önce vefat etti açığa geçebilir miyim? Yönetmelikte anne veya babası vefat etmiş kişiler geçebiliyor yazıyor geçen oldu mu bu şekilde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 12.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim bir iş buldum. Kendi bölümüm ile ilgili bir şirkette iş buldum şirket hemen işe başlamamı istedi. Benim de istediğim ve geleceğim için güzel bir şirket ve açığa geçmeyi düşünüyorum. Bu durum için babam birkaç yıl önce vefat etti açığa geçebilir miyim? Yönetmelikte anne veya babası vefat etmiş kişiler geçebiliyor yazıyor geçen oldu mu bu şekilde?

Hocam açık liseye geçiş süresi doldu galiba.

Herhangi bir sorgu sual olmadan açık liseye geçiş yapabilirsiniz. Herhangi bir koşulu yok diye biliyorum. Başınız sağ olsun ayrıca. Edit: Başvuru dönemi gibi bir dönem vardı sanki. O dönem içinde sorgusuz sualsiz geçebiliyordunuz. Şu an o zamanda olmayabiliriz bilmiyorum.

Hocam yeni düzenlemede açık liseye geçişler çok zorlaştırıldı engeli olmayan kimseler geçemiyor.

Doğrudur hocam, bizim dönemimizde öyle değildi. Sınıfımın yarısı YKS için açık liseye geçmişti. Okulumun çeyreği falan da geçmişti hatta, onun önüne geçmek için öyle bir kısıtlama getirmiş olabilirler. Teşekkür ederim düzelttiğiniz için. Üstteki yanlış bilgi arkadaşlar o zaman.

Geri
Yukarı