Açık liseye geçmek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan raizy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 895

raizy

Decapat
Daha fazla  
Selam, 10. sınıfa gidiyorum bir meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Gelecekteki hedefim yazılımcı olmak yazılımdan ziyade bilgisayar üzerinden ilerlemek istiyorum. Kendim projeler geliştirmek istiyorum ancak bana okulun engel olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak günümün yarısı okulda geçiyor 6'da evde oluyorum ve bitkin bir halde oluyorum çok ta bir şey katmıyor okul bana matematik, edebiyat vs. bunların benim için bir anlamı yok, gelecekte işime yarayacağını da düşünmüyorum yani kısaca açık liseden bilişim okuyup evde kendimi geliştirsem mantıklı bir karar vermiş olur muyum?

Meslek lisesinde açığa geçmek gereksiz. Anadolu Lisesi'nde olsan geç. Bir de erken değil mi? En azından son sene geçmeye bak.

Selam, 10. sınıfa gidiyorum bir meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Gelecekteki hedefim yazılımcı olmak yazılımdan ziyade bilgisayar üzerinden ilerlemek istiyorum. Kendim projeler geliştirmek istiyorum ancak bana okulun engel olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak günümün yarısı okulda geçiyor 6'da evde oluyorum ve bitkin bir halde oluyorum çok ta bir şey katmıyor okul bana matematik, edebiyat vs. bunların benim için bir anlamı yok, gelecekte işime yarayacağını da düşünmüyorum yani kısaca açık liseden bilişim okuyup evde kendimi geliştirsem mantıklı bir karar vermiş olur muyum?

Bu anlık bir motivasyonsa patlarsınız disiplin önemli gelişim için :)

Liseye daha yeni geçmişsin. Eğitimini en azından tamamla ondan sonra geç yoksa bilgi eksikliği yaşarsın yapamazsın projelerini de.

Neden erken olsun ki okulda zaman kaybediyorum bence.

Okuldan 5'te çıkıyorum gunümün yarısıda heba oluyor.

Bunu bize sormak yerine kendin karar versen daha iyi olur sen okuyldan ayrılıp gidip evde yatacaksan bir anlamı yok veya 1 ay sıkı çalışıp diğer yıllar yatmak.

Liseye daha yeni geçmişsin. Eğitimini en azından tamamla ondan sonra geç yoksa bilgi eksikliği yaşarsın yapamazsın projelerini de.

Evde kendime bir plan yapsam ders çalışsam falan zaten her gün bilgisayarın başındayım kendimide geliştiririm ne gibi bir bilgi eksikliği?

Hocam benim görüşüme göre "eğitim" adı altında adam edebiyat matematik gibi şeyler görüyor temel matematik ihtiyaçı olan bazı yerlerdede "belki" kare kök falan lazım olabilir edebiyat da gereksiz ingilizcesi gelişirse güzel olur bir tek bu bir de arkadaş çevresi bilgi eksikliği yaşama zaten liseden ayrılan kişiler gündelik bilgi değilse öğrendiklerini 1 yıl sonra unutuyor haberiniz olsun :D

Aileniz nediyor bu duruma sordunuz mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı