Açık liseye nasıl geçilir?

Kalppatatesi1

Zeptopat
Daha fazla  
Okuldan gerçekten bıktım ve açığa geçmek istiyorum fakat şu an nasıl açığa geçeceğimi bilmiyorum. Sınıfta kalarak geçebilir miyim ya da devamsızlıkla?

Hayır ve hayır. 1 sene sınıfta kalarak açık liseye geçtiğini iddia eden arkadaşlar var ama hiçbirisi bu forumda düzgün bir kaynak, kanun veya herhangi bir inandırıcılığı olan şey sunamadı. Yönetmelik gayet açık 2. defa sınıfta kalanlar açık liseye geçebilir diye belirtiyor. Kesinlikle 1 sene kalıp geçtik diyenlerin gazına gelip 1 senenizi yakmayın, yazın tak bir yönetmelik değişikliği gelir geçişleri direkt kapatırlar ya da başka şartlar getirirler patlarsınız.

Okuldan gerçekten bıktım ve açığa geçmek istiyorum fakat şu an nasıl açığa geçeceğimi bilmiyorum. Sınıfta kalarak geçebilir miyim ya da devamsızlıkla?
Aşırı mantıksız. Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum da açığa geçme işi geçen seneki mezunlarla beraber bitti artık. Lise son sınıflardaysan sık dişini bitirmeye çalış. Ben de nefret ediyordum lise son sınıftayken liseden ama mecbur okudum yine de.

Genelgeye göre örgün kurumlarda okuma hakkını kaybedenler, milli sporcular, şehit ve gazi çocukları, evde ve hastanede eğitim alanlar açık liseye geçebilecekler

Bunlardan biri değilsen geçemezsin

Aşırı mantıksız. Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum da açığa geçme işi geçen seneki mezunlarla beraber bitti artık. Lise son sınıflardaysan sık dişini bitirmeye çalış. Ben de nefret ediyordum lise son sınıftayken liseden ama mecbur okudum yine de.

Vallahi bende öyle bir durumdayım ticarete başlamak istiyorum fakat basit bir müteahhit olmak için bile lise diploması isteniyor okul tamamen boş 11.sınıftayım bu arada.

Son düzenleme:
Vallahi ben de öyle bir durumdayım ticarete başlamak istiyorum fakat basit bir müteahhit olmak için bile lise diploması isteniyor okul tamamen boş 11.sınıftayım bu arada.
Okul aşırı boş. Sahte arkadaşlıklar, dandik öğretmenler, ilgisiz alakasız okul idaresi vs. seni anlıyorum ama yapacağımız bir şey yok maalesef. 11. sınıfı bitirdin sayılır zaten şurada 2 ay kaldı. 12. sınıfta da çoğu zaman gitmezsin okula zaten, 12. sınıfları tolere ediyorlar çoğu zaman. Bi bakmışsın okul bitmiş.

Geri
Yukarı