Açık öğretim lisesi sınavı son 4 gün!

Evet tam puan. Puanlama sistemi;
En fazla 13 ders seçiliyor ve bu da 36 krediye denk geliyor. Her dersin kredisi farklı oluyor. Kredi 192'de bitiyor. Meslek liseliler içinse 210 olması lazım ama tam hatırlamıyorum. Alan yok bölümünde (Anadolu) 8 dönem, 192 kredi ve zorunlu ders bittiği anda mezun oluyorsun. Ve yılda 3 dönem var. Hepsini tam veren kişi 3,5 yılda mezun oluyor. Tabii hepsini yapabilir ise.
Hocam açıktanöğretim nasıl işliyor bilgi verir misin?

Eğer LGS bitip direk açık öğretim lisesine geçer isen 3,5 yılda bitirebilme olasılığın var. Ama kredin 0'dan başlar. Ben psikolojik sıkıntımdan dolayı 11. sınıfta açığa geçtim ve 156 kredi ile başladım açık öğretime. 9 ve 10. sınıfta hiçbir dersten kalmadığım için 156 kredi var. Bu yüzden sordum.

Eğer LGS bitip direk açık öğretim lisesine geçer isen 3,5 yılda bitirebilme olasılığın var. Ama kredin 0'dan başlar. Ben psikolojik sıkıntımdan dolayı 11. sınıfta açığa geçtim ve 156 kredi ile başladım açık öğretime. 9 ve 10. sınıfta hiçbir dersten kalmadığım için 156 kredi var. Bu yüzden sordum.
Anladım, nasıl işliyor açıktan sistemi nasıl?

Hocam acik ogretimin ne gibi avantajlari var?

Anladım, nasıl işliyor açıktan sistemi nasıl?
Dediğim gibi kredi kavramı var. Asıl önemli iki kural var:
1- Kredi: Tüm dersleri vermeye çalış.
2- Zorunlu ders: Önceliklerin ortak dersler olsun ancak diğer dersleri de yapmayı unutma.
Hocam acik ogretimin ne gibi avantajlari var?
Zaman bol. Rahat ders çalışabilirsin. Gelelim dezavantajlarına;
Soru çözecek hoca lazım. Ne kadar sen program yapsan da PDR desteği zor bulursun. Aslında RAM(Rehberlik araştırma merkezi)'da rehber hocaları var. Bağlı olduğun ilçenin RAM'a gidersen belki destek alabilirsin fakat illa da bilemediğin soruları çözecek biri lazım. Yaptıkların değil yapamadıkların önemli.
Tekrar hatırlatıyorum. Son 2 gün. "Aman sonra yaparım, daha zaman var" demeden yapın lütfen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı