Açıköğretime geçmenin zararı var mı?

VenomSnake

Hectopat
Daha fazla  
12. sınıfa geçtim üniversite sınavına hazırlanıyorum. Okulda 9, 10, 11 hiç bilgim olmadığı için anlama kabiliyetim 0 oluyor temel olmadığı için. Şu an sıfırdan evde çalışıyorum. Çok daha verimli geçiyor. Okul resmen benim için koca bir zaman sömürüsü. Açığa geçsem herhangi bir farkı/zararı olur mu? Üniversite sınavi için veya genel olarak?

@Blacksidemre
Hiç kimsenin bilgisi yok mu ya?

Son düzenleme:
12. sınıfa geçtim üniversite sınavına hazırlanıyorum. Okulda 9, 10, 11 hiç bilgim olmadığı için anlama kabiliyetim 0 oluyor temel olmadığı için. Şu an sıfırdan evde çalışıyorum. Çok daha verimli geçiyor. Okul resmen benim için koca bir zaman sömürüsü. Açığa geçsem herhangi bir farkı/zararı olur mu? Üniversite sınavi için veya genel olarak?

@Blacksidemre
Hiç kimsenin bilgisi yok mu ya?
Okuluna ve kendi çalışma disiplinine bağlı. Şehrinin en iyi liselerinden birindeysen bence yanlış.

Merhabalar,
Açık liseye geçince açık lise öğrencileri üniversiteye gidemez diye bir kural yok, açık lise öğrencileri de YKS de ilgili puanı alması durumunda üniversiteye gidebilir. Açık lise öğrencisi olmanız üniversite sınavı sonucu açısından bir dezavantaj değil.

Açık liseye geçince evde bir sürü vaktin olur ve çalışma imkanın olur. Arkadaşların, rakiplerin okul sınav yazılıları ve performanslarıyla uğraşırken sen evde hızlıca dersini çalışabilirsin. Bu açıdan çok avantajlı ve açık lise sınav soruları da çok zor olmuyor. 20 sorulu 4 seçenekli test oluyor. Ders başına 45 ve üzeri puan alınca da dersten başarılı sayılıyorsun.

Açık liseye geçince yok bitiremezsin, mezun olamazsın diyenleri aldırma. En basitinden açık lisede geçme notu 45 :D Kolaylığını sen hesap et, çıkmış AÖL sorularına da bakabilirsin. Sınav soruları zaten zor olmuyor. Kolaylıkla yapacağını düşünüyorum.

Açık liseye geçince tüm gün evde olacağın için onu kontrol etmek de önemli. Evde yatarsan faydasından çok zararını görürsün. Kendimi kontrol edebilirim ve dersime çalışırım diyorsan açık lise tam sana göre. Açık lise işleyişi ve açık lise hakkında soruların varsa konu açman yeterlidir, cevaplayalım.

Açık liseye geçince tüm gün evde olacağın için onu kontrol etmek de önemli. Evde yatarsan faydasından çok zararını görürsün. Kendimi kontrol edebilirim ve dersime çalışırım diyorsan açık lise tam sana göre. Açık lise işleyişi ve açık lise hakkında soruların varsa konu açman yeterlidir, cevaplayalım.
Evde yatacaksan AÖL'e geçme diyor yani.

Bu zamanlarda birkaç saat çalışmaya alış, zamanla 10-15 saat bile çalışırsın "zaman" batacağı için.

Geri
Yukarı