Açıktan 4 senelik bölüm ile askerlik tecil ettirmek

190E

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İki yıllık grafik tasarım ön lisans mezunuyum. Örgün okudum. Daha sonra 2 yıl tecil hakkımı kullandım. Şimdi YKS'ye girdim, açıktan 4 senelik bir bölüm yazıp tecil ettirmek istiyorum. Mümkündür değil mi?

Son düzenleme:
Bu şekilde 40 yaşına kadar askerlikten kaçan kişiler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
ç. Dört yıl ve daha uzun süreli yükseköğretim kurumlarından mezun olanların mezuniyet tarihinden itibaren iki yıl,
1657701631317.png

Bu şekilde askerlikten nasıl 40 yaşına kadar kaçtıklarını şimdi merak ettim. @Álvaro Morte. Konu sahibinin sorusunun cevabına gelecek olursak mümkün, yaşın kaçtı?

Eki Görüntüle 1449542

Bu şekilde askerlikten nasıl 40 yaşına kadar kaçtıklarını şimdi merak ettim. @Álvaro Morte. Konu sahibinin sorusunun cevabına gelecek olursak mümkün, yaşın kaçtı?

Kazandığı bölüme bağlı olarak dostum bitirme süresi normal olarak ne kadarsa o süreyi kullanıyor. Daha sonra tekrar üniversite sınavına girip herhangi bir bölüm yazıyor ve bu durum sürekli böyle tekrar ediyor. Böylelikle 40 yaşına kadar askere gitmiyor.

@Álvaro Morte attigim resime bile bakmamissin ki bir bak. Nasil oluyor diyorum.
Attığınız görsel mezuniyet ile alakalı. Askerlik uzatmasını genellikle, okuyup okuyup uzatıp son sene mezun olmadan başka okula geçerek tekrar üniye sıfırdan başlamış gibi okuyorlar ve süreyi yine uzatıyorlardı. Mezun olunca bu taktik geçerliliğini kaybediyor.

En son bunun için de çözüm getireceklerdi fakat ne oldu bilmiyorum.

Asıl sen bak ve yazdıklarımı anlayarak oku. Bu şekil de yaparak askerlikten kaçanlar mevcut. Attığın resimde mezun olursa ve askerlik çağında ise ne kadar süre erteme yapabilir onu gösteriyor. Ben de aynı şeyi anlatıyorum. Sürekli üniversite sınavına girip bir bölüme kayıt yaptırıp erteleme süresi kazanıyorlar.
Düzeltme: @Jordan Belfort dediği gibi de başka bir okula geçerek de yapıyorlar.

@Álvaro Morte attigim resme bile bakmamissin ki bir bak. Nasil oluyor diyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı