Açıktan Üniversite Okumak

ahmetSTFU

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda üniversite sınavına hazırlanıyorum fakat hiç istekli değilim. Çocukluğumdan beri okulla aram hiç olmadı ve bu sebepten üniversiteyi açıktan okuyup özel güvenlik olmayı düşünüyorum sizce iyi mi yapıyorum? 2 senelik bir bölüm yazıp açıkten okurken bir yandan çalışıp para kazanmak mantıklı geliyor. Aklımda 2 meslek var 1.özel güvenlik, 2.kuryelik. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle benim gibi açıktan bitirip iş sahibi olan insanları dinlemek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2 yıllık iş açığı olan meslekler okusanız daha iyi olmaz mı kuryelik ne zamana kadar yapacaksınız? Ya da çalışıp 4 yıllık bir bölüm okuyun.

Üniversite okumazsan adam demezler örgün oku açlıktan ölürsün.
Okuyup işsiz kalana daha beterini derler. İçinde okumak yoksa usta olacağı bi işe girer o 4 yılda usta olmasada kalifiye eleman olur. 4 yılını çöpe atmaktan iyidir. Ne alakası var adam diyip dememekle. Cebinde para olsun senden adamı yok emin ol.

İki meslek için de belli bir sağlıkta olman gerekiyor. Ödeneği çok yüksek değiller. Eğer bir gün iş başında kaza geçirirsen "özel güvenlikte" seni kim işte tutar? Kuryelikte? Bari git bir polis okulu oku da bir şeylerin garanti olsun. Hem komiserlik sınavları gibi yükselme seçeneklerin de olur. Kadrolu olamadığın ve bir sigortanın olmadığı hiçbir meslek geleceğini şekillendirmeye değer bir yön değildir ve tavsiye etmem.

İki meslek için de belli bir sağlıkta olman gerekiyor. Ödeneği çok yüksek değiller. Eğer bir gün iş başında kaza geçirirsen "özel güvenlikte" seni kim işte tutar? Kuryelikte? Bari git bir polis okulu oku da bir şeylerin garanti olsun. Hem komiserlik sınavları gibi yükselme seçeneklerin de olur. Kadrolu olamadığın ve bir sigortanın olmadığı hiçbir meslek geleceğini şekillendirmeye değer bir yön değildir ve tavsiye etmem.

Evet katılıyorum polis ol. Ya da sigortalı yövmiyeli bir meslek.

Evet katılıyorum polis ol. Ya da sigortalı yövmiyeli bir meslek.
Allah muhafaza, bir trafik kazası geçirsen ve ayaklarını kullanamayacak hale gelsen bir daha kuryelik yapamazsın misal. Özel güvenlikte ters bir yere, sinire, damara bıçak yersen kısmi felç geçirebilirsin. Özel sektörde kimse işçinin haklarını düşünmez. İşçi bize dava etmesin diye kendini sağlama almaya çalışır. Finansal olarak, davayı uzatarak işçiyi darlamaya kalkablirler. Kendilerine en az paraya mâl olacak şey neyse onu yaparlar.

Gerçekten hedefiniz özel güvenlik ve kuryelik mi hocam ?? En azından 2 yıllık sağlık alanından bölüm okuyup atanabilirsiniz kpss çalışarak az da olsa
gerçekten sağlıkla hiç bir alakam yok sağlık dışında 2 yıllık herhangi bir şey okuyabilirim öneriniz var mı?

Hocam 2 yıllık iş açığı olan meslekler okusanız daha iyi olmaz mı kuryelik ne zamana kadar yapacaksınız? Ya da çalışıp 4 yıllık bir bölüm okuyun.
2 yıl açıktan üniversiteyi bitirene kadar idare edebiliceğimi düşünüyorum, daha sonra üni bittiğinde kazandığım bölümden bir işe girmeyi

Belediye ya da kamu kurumunda özel güvenlik olmayacaksan gidip boş yere sertifika falan alma.
banka düşünüyorum mümkün olursa

Geri
Yukarı