Açılış Programı Seçimi

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Merhaba elimde üniversitede kullanacağım eski bir laptop var. Amacım eğitim amaçlı kullanmak, arada eski oyunlarda vs takılmak, internete girmek. Üniversite derslerinde internet olmayacağı için Wi-Fi kapatmayı düşünüyorum. Bataryanın daha fazla gitmesi ve hızının düşmemesi için hangi programları kapatmalıyım?

Bunlar başlangıç kısmı programları;

Intel(R) Common User InterfaceIntel CorporationC:\Windows\system32\igfxtray.exe
Intel(R) Common User InterfaceIntel CorporationC:\Windows\system32\hkcmd.exe
Intel(R) Common User InterfaceIntel CorporationC:\Windows\system32\igfxpers.exe
SAIICpl ApplicationBilinmeyenC:\Program Files\CONEXANT\SAIICpl.exe /t
Delayed LauncherIntel Corporation"C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorIconLaunch.exe" "C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorIcon.exe" 60
Intel(R) PIconStartupIntel Corporation"C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IMSS\PIconStartup.exe"
InstallShieldAcresso Software Inc.C:\Windows\Installer\ Yazacaktım ama çok uzun ve sonu bir kısayollu kodlu.exe
Intel(R) PROSet\Wireless WiMAX Connection UtilityIntel (R) Connection Utility"C:\Program Files\Intel\WiMAX\Bin\WiMAXCU.exe" /tasktray /nosplash
CameraMonitor ApplicationSonix Technology Co., Ltd.C:\Windows\vsnp2uvc.exe
Bluetooth SoftwareBroadcom Corporation.C:\PROGRA~1\WIDCOMM\BLUETO~1\BTTray.exe

Hizmetler kısmında Microsoft harici olanlarda Proset WiMAX(bir tane daha yardımcısı), Rapid Storage Technology, Management Security Application User Notification Service ve normal servisi var.

Not: Antivirüs ve normal tarayıcı güncelleştiricisi gibi şeyler ben kapattım.
Not 2: Kablosuz fare kullanıyorum, Bluetooth kapatılmıyor (bağdaştırıcıyı kapat dememe rağmen).
Not 3: Windows OEM anahtara sahip normalde Home Basic ama sitesinden veya herhangi bir yerden Türkçe Home Basic bulamadığım için şu an illegal Ultimate kullanıyorum.
Not 4: Office uygulamalarım 2016 orijinal.
Not 5: Bilgisayarda en sevdiğim özellik SRS Premium Sound tek o açık kalsa bile olur, onu kapatmayı düşünmüyorum.

İstediğim görev yöneticisindeki işlem sayısını azaltmak. Brave Browser ekstra eklentisiz tek sekme + görev yöneticisi açıkken 45 işlem çalışıyor. Tarayıcı öneriniz olursa da beklerim.

Bilgisayar özelliklerim;
İşlemci: i3 M 370 @2.40 GHz (4 CPUs)
RAM: 4096 MB 1066 MHz
Ekran kartı: 1696 MB Intel HD Graphics (i3) 128 Bit sanırım 666 MHz (373 yazıyor 746 olması gerek ama öyle bir MHz bulamadım)
Hard Disk: 5400 RPM (300 GB)

Dipnot: Home Basic (64 Bit) Türkçe orijinal bulursanız da atarsanız sevinirim. OEM anahtarı Microsoft sitesinde yazınca kullanılmış gözüküyor, indirme yapmıyor.
Dipnot 2: Bilgisayara format atarken UEFI diye bir yazı görmüştüm kapalı yazıyordu, eğer UEFI ile format atarsam çok bir +'sı Windows 7'de olmuyor diye biliyorum. Çok önemliyse söyler misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı