Windows 7 açılış süresi

fantus

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar.
Bilgisayarım açılırken Windows ekranında 30-40 saniye, daha sonrasında ise birden siyah ekrana geçip orada da 1 dakika civarında bekliyor. Daha sonra açılıyor ve açılma süresi toplamda 2-3 dakika arasını buluyor. Driverlar tamamen güncel, disk sağlığı da iyi durumda gösteriyor. Başlangıçta açılan herhangi bir program yok. Hatta Microsoft hizmetleri harici bütün hizmetler de kapalı. Sürekli aktif olan bir antivirüs kullanmıyorum fakat periyordik olarak tarama yapıyorum. Özellikle siyah ekran kısmı çok canımı sıkmaya başladı. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir fikri ve bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD takılabilir.

Benim de kısa sürede açılmıyor gerçi m2 ssd var. Ayrıca win10 geç. :)

1613335464095.png

Hocam yıl 2021 oldu Windows 7'mi kaldı? Geç Windows 10'a keyfine bak 🙂
Evet kaldı. Benim veya baskalarin gibi 11 yıllık bilgisayarı var ise anlarsın🙂

Eski bilgisayarlar Windows 10'a geçince garip hatalar verebiliyor. Örnek vermem gerekirse, USB portlarınin hiçbirinin çalışmaması gibi.

SSD almanız iyi olur.

Anladım hocam. En iyisi arkadaşlarımın dediği gibi SSD almak.

Sanırım cihazda HDD var herhangi bir SSD ile hangi işletim sistemini kurarsan kur hızlandırır.

Windows 7 de dahil.

Arkadaşlar genel olarak yorumlarınıza teşekkür ederim fakat bu donanımla işletim sistemi değiştirdiğimde performans inanılmaz düşüyor. Hepsini deneyip en son W7'de karar kıldım. Disk HDD fakat yanlış anlamazsanız sorunun ne işletim sistemi ne de SSD olmamasından kaynaklanmadığına adım gibi eminim. Sebebi de şu; 1 hafta önceye kadar siyah ekran sorunu yoktu mesela, siyah ekran yokken de işletim sistemi ve disk aynıydı. Bahsettiğiniz sebeplerle Windows ekranında 30 saniye beklemesi örtüşüyor fakat en azından siyah ekranın yazılımla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı