Açılışta F1 Hatası

The Wolverine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce laptopun harddiskinde bir problem olmuş herhalde F1'e basarak geçin diyor ilk gün F1'e basarak geçiliyodu. Pc'de fazla film olduğu için 1 hafta açmadım problem olmasın diye bugün usb aldım filmleri atmak için açtım laptopu F1'e bas diyor basıyorum hiçbir şey olmuyor aç kapa yaptım yine hala olmuyor klavye çalışmıyodur diye ekran parlaklığını fn tuşundan azalttım arttırdım klavye çalışıyor ama F1'e basmıyor lütfen yardım edinn lütfen kablosuz klavyem de var o da çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
F1'e basın dememesi için Biosta Boot kısmın da ayarı vardı. Bios'tan Bios'a değişir. Belki onu ordan kapatarak direk hatayı da çözmüş olabilirsin denemen lazım.

F1 hatası dediğin SMART uyarısı olabilir ki o da diskteki soruna işaret eder. Hataya ilişkin uyarıyı açıp kapatmak diskteki sorunu çözmez, sadece gözardı etmiş olursun. Tabii o da BIOS'da öyle bir seçenek verilmişse. Ama o adımda takılmanı engelleyebilir şayet klavyede sorun varsa.

Kablosuz klavyen çalışmaz çünkü işletim sistemi aktif değil. Klavyende sorun varsa kablolu basit bir klavye ile dene.

Ama klavyem düne kadar sağlamdı diyorsan; hiç uğraşmadan laptop diskini başka bir makinaya 2.disk olarak bağlayıp verileri almayı dene.

F1 hatası dediğin SMART uyarısı olabilir ki o da diskteki soruna işaret eder. Hataya ilişkin uyarıyı açıp kapatmak diskteki sorunu çözmez, sadece gözardı etmiş olursun. Tabii o da BIOS'da öyle bir seçenek verilmişse. Ama o adımda takılmanı engelleyebilir şayet klavyede sorun varsa.

Kablosuz klavyen çalışmaz çünkü işletim sistemi aktif değil. Klavyende sorun varsa kablolu basit bir klavye ile dene.

Ama klavyem düne kadar sağlamdı diyorsan; hiç uğraşmadan laptop diskini başka bir makinaya 2.disk olarak bağlayıp verileri almayı dene.

Demek istediğim hatayı göz ardı edip sistem'e ulaştığın da asıl hatayı çözebilirsindi olcaktı. Ben yanlış ifade ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı