Açılmayan telefon verilerini yedekleme

Çokk teşekkür ederim. Factory reset dediğiniz, aynı yolla çıkan reset tuşu mu oluyor?
Evet, aynı menüde "wipe data/factory reset" olacak. Onu seçip işlemi onaylarsanız telefon ilk aldığınız hale dönecek.

Telefonunuzun pilini de sıfırlamamaya çalışın. Hem ani kapanma sonucu telefon zarar görür, hem de %20'nin altına düşürmek pile inanılmaz derecede zarar verir.

Evet, aynı menüde "wipe data/factory reset" olacak. Onu seçip işlemi onaylarsanız telefon ilk aldığınız hale dönecek.

Telefonunuzun pilini de sıfırlamamaya çalışın. Hem ani kapanma sonucu telefon zarar görür, hem de %20'nin altına düşürmek pile inanılmaz derecede zarar verir.
bundan sonra dikkat edeceğim evet :(
bundan sonra dikkat edeceğim evet

Çokk teşekkür ederim.Factory reset dediğiniz , aynı yolla çıkan reset tuşu mu oluyor

Cihaz aniden kapandığı için sistem dosyaları zarar görmüş gibi görünüyor.

Root yoksa, OEM kilidi açık değilse ya da custom recovery yoksa, yazılımsal olarak kurtarmak imkansız ne yazık ki.
Güvenlik amacıyla, Android açılmadan dosyalara erişilmesini engelliyor telefonlar. Anca yukarıda saydığım 3'lüden birinin telefonun sahibi tarafından atılmış olması gerekiyor ki öyle kurtarma işlemi yapılabilir.

Factory reset atmaktan veya işinin uzmanına götürüp dosyaları kurtartmanızdan başka şansınız yok. Yine @184424 hocamız da bir baksın, belki bildiği bir yolu vardır ama benim bildiğim şu anki durumda imkansız.
Rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama reseti de denedim. ''data wipe failed'' diyor. Sanırım telefon resetleme yapmıyor. Yine samsung yazısında takıldı çünkü

eMMC modülünde sıkıntı var bence. Cache wipelarken de hata vermişti. @Lord Raiden
Read-only mode'a geçti muhtemelen. Bozulduğu için olabilir.
Ama bildiğim kadarıyla aşırı yüklendiği zaman da böyle yapıyor. Başıma da gelmişti bir kere, telefon çöp oldu diye bırakmıştım ama öbür gün sabah açmayı denediğimde normal bir şekilde, 0 sorun açılmıştı.

En son ne yapmıştınız?
Pili bittiği için telefonu kapanmış.
Recovery moda giriş yapabiliyor musunuz ayrıca?
Evet. Ama yazma işlemleri çalışmıyor, hata veriyor.
OEM kilidi açık mıydı?
Muhtemelen hayır. Seçenek sundum ama factory reset seçtiğine göre açık değil.

Bu durumda eMMC arızası da olabilir.
Belki de sistem dosyaları ciddi derecede zarar görmüştür. Net olarak bilemiyorum şu an.
teşekkür ederim
En son ne yapmıştınız? Telefonların durduk yere bu şekilde açılmama hatası vereceğini sanmıyorum. OEM kilidi açık mıydı? Recovery moda giriş yapabiliyor musunuz ayrıca?
Merhaba. Mobil veriyi açtım şarja takıyordum kilit açıktı. Şarjı çok az olduğu için kapandı ben takamadan. Sonra şarja takıp açmayı denediğimde samsung yazısının ilk 2 harfinde takılı kalıyordu açılmıyordu. Recovery moddan önbelleği temizledikten sonra 'samsung' yazısı gözüktü açılacak sandım ama bu sefer de samsung yazısında takılı kalıyor. Recovery moda giriş yapabiliyorum evet.

teşekkür ederim

Merhaba. Mobil veriyi açtım şarja takıyordum kilit açıktı. Şarjı çok az olduğu için kapandı ben takamadan. Sonra şarja takıp açmayı denediğimde samsung yazısının ilk 2 harfinde takılı kalıyordu açılmıyordu. Recovery moddan önbelleği temizledikten sonra 'samsung' yazısı gözüktü açılacak sandım ama bu sefer de samsung yazısında takılı kalıyor. Recovery moda giriş yapabiliyorum evet.
Peki Recovery modunda USB ile cihazı PC'ye bağladığınızda gözüküyor mu? Belki SP Flash Tool ile cihazı kurtarabiliriz. Umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı