Açılmış Amazon Germany siparişi iade edilmeli mi?

Metan915

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Motion Graphic Designer / Twitch Yayıncısı
Selam.

Amazon.com.tr üzerinden Amazon Germany satıcısından Streamdeck satın aldım ve 1 hafta gibi bir sürede elime ulaşti. Video çekerek kargoyu açmaya başladım. Ürünün orijinal yuvarlak bantları kesilerek ambalajı açılmış, ürün kullanılmış ve orijinal yuvarlak bantların üzerine yeni bantlar yapıştırılmış olarak geldi. Ürünün iç paketi hasarlıydı, taban jelatini açılmıştı, taban kaydırmazı kirlenmişti ve kablosunun da bağı yoktu.
Amazon müşteri hizmetlerindeki kişi beni gümrükte olmuş olabileceğine ikna etmek için bayağı bir çabaladı fakat içimde kullanılmış ürün olma kuşkusu var, çünkü bantlar çok güzel bir şekilde kesilip üzerlerine tam ortalayarak bir büyük boy bant yapıştırılmıştı. Bir adet de fotoğraf yüklüyorum. Özellikle benzer durumlar yaşamış arkadaşlardan fikir almak isterim.
Şimdiden teşekkürler, güzel günler dilerim.

IMG_0424.jpeg

Hocam ürünün kullanılmış olduğuna emin misiniz. Çünkü gümrük memurları çok hakim olmadığı ürünlerde bu tarz kontrol amaçlı işlem yapabiliyorlar. Eğer ürün kullanılmamışsa sorun olmaz zaten.

Amazon müşteri hizmetleri doğru söylüyor. Ürünleri kontrol eden gümrük memurları. Yurtdışı gelen paketlerin içi açılıyor kontrol amaçlı ve onlara ulaşandan farklı kutuya paketlenip shipping label yapıştırıyorlar adresin için.

Selam.

Amazon.com.tr üzerinden Amazon Germany satıcısından streamdeck satın aldım ve 1 hafta gibi bir sürede elime ulaşTi. Video çekerek kargoyu açmaya başladım. Ürünün orijinal yuvarlak bantları kesilerek ambalajı açılmış, ürün kullanılmış ve orijinal yuvarlak bantların üzerine yeni bantlar yapıştırılmış olarak geldi. Ürünün iç paketi hasarlıydı, taban jelatini açılmıştı, taban kaydırmazı kirlenmişti ve kablosunun da bağı yoktu.
Amazon müşteri hizmetlerindeki kişi beni gümrükte olmuş olabileceğine ikna etmek için bayağı bir çabaladı fakat içimde kullanılmış ürün olma kuşkusu var, çünkü bantlar çok güzel bir şekilde kesilip üzerlerine tam ortalayarak bir büyük boy bant yapıştırılmıştı. Bir adet de fotoğraf yüklüyorum. Özellikle benzer durumlar yaşamış arkadaşlardan fikir almak isterim.
Şimdiden teşekkürler, güzel günler dilerim.

Eki Görüntüle 1968615

Hocam aynı durum bana da oldu ezdiy-fab satıcılığında 3 parça ürün aldım ürünler bana açık olarak geldi ürünleri kontrol ettiğimde ürünler açılmış ancak 0'dan farksız herhangi bir sıkıntıları yoktu. Satıcıya direk mesaj attım böyle bir olay geldi başıma diye ürünleri deneyin kontrol edin herhangi bir sorun olursa iade edebilirsiniz dedi. Sanırım gümrükte açıyorlar.

Gümrük memurları açıp kontrol etmiş olamaz mı?
Jelatin ve bağı kutunun dışında bırakıp tekrar paketlemiş olabilirler mi yoksa iade edilmiş kullanılmış/değiştirilmiş ürün mü ondan şüpheliyim işte. Benzer durumlar yaşamış arkadaşlardan fikir almak istedim.

Ayrıca kullanılmış ürün satacak olsalar satıcı önceki bantları kaldırır aynı noktaya anlaşılmayacak şekilde yenisini yapıştırır bu şekilde belli olmaz kutusundan.

Jelatin ve bağı kutunun dışında bırakıp tekrar paketlemiş olabilirler mi yoksa iade edilmiş kullanılmış/değiştirilmiş ürün mü ondan şüpheliyim işte. Benzer durumlar yaşamış arkadaşlardan fikir almak istedim.

Hocam üründe bir sorun yok kusursuz çalışıyorsa boşuna iade etmeyin. Gümrük memurları pimpirikli olabiliyor böyle konularda.

Hocam dediğiniz olay başka satış kanallarında olsa inanırım ve yaparlarda ancak Amazon yapmaz bence.

Ayrıca kullanılmış ürün satacak olsalar satıcı önceki bantları kaldırır aynı noktaya anlaşılmayacak şekilde yenisini yapıştırır bu şekilde belli olmaz kutusundan.
Satıcı değil de, hileci müşteri olma ihtimalinden şüphelendim hocam. Eski ürününü koymuş olma ihtimalini göz önünde bulundurdum.

Geri
Yukarı