Açma tuşuna basınca tepki vermeyen laptop yeniden nasıl çalıştırılır?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
@TombulTux hocamın emektar laptopunu bulup format ile yeniden çalışır hale getirdiğini görünce ben de buradan bilen arkadaşlara aynı şeyi yapabilir miyim yapablirsem nasıl yaparım diye sormak istedim.

Ortaokulda iken sağ olsun yurt dışından teyzem bir laptop göndermişti bayağı götürdü beni. Sanırım bu yılın tahmini 4. veya 5. ayında son kez açmayı başardım ama sonrasında açma tuşuna basınca tepki vermedi dedim belki şarjı yoktur şarja taktım şarj dolma ışığı yandı ama yine tepki vermeyince bizim emektarın emektar olma vaktinin geldiğini anladım 🥲. Yani öyle canavar gibi olmasa da açılması bile insanı mutlu ediyordu. Eski laptop sahibi hocalarım bilir onun açılması bile insanı mutlu eder eski anları tazelerdi. Şimdi acaba ben de format atsam yine açılır mı sorusu aklıma takıldı. Yani açılsa iki video izletse ya da sadce öyle açılıp kapansa bile güzel olur. Neyse çok uzattım hemen konuya geleyim:

1- Laptopuma format atsam yukarıdaki yazıda belirttiğim gibi açılır mı?
2- Cevap evet ise evden kendim tablet/telefon ile yapabilir miyim yapabilirsem adım adım nasıl yaparım? Açıklarsanız sevinirim ya da bir YouTube videosu linki koysanız da olur ben sonra kendim uğraşırım ve flash belleğim de mevcut 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başlık değişmiş ama eskimişti acaba evden telefon ya da tablet ile format atabilir miyim? Açıkçası bunu merak ediyorum.
Sanırım bu yılın tahmini 4. veya 5. ayında son kez açmayı başardım ama sonrasında açma tuşuna basınca tepki vermedi dedim belki şarjı yoktur şarja taktım şarj dolma ışığı yandı ama yine tepki vermedi.

Hiç tepki vermiyorsa detaylı incelenmesi gerek, Format denen şey mucize yaratamaz.

@TombulTux hocamın emektar laptopunu bulup format ile yeniden çalışır hale getirdiğini görünce ben de buradan bilen arkadaşlara aynı şeyi yapabilir miyim yapablirsem nasıl yaparım diye sormak istedim.

Ortaokulda iken sağ olsun yurt dışından teyzem bir laptop göndermişti bayağı götürdü beni. Sanırım bu yılın tahmini 4. veya 5. ayında son kez açmayı başardım ama sonrasında açma tuşuna basınca tepki vermedi dedim belki şarjı yoktur şarja taktım şarj dolma ışığı yandı ama yine tepki vermeyince bizim emektarın emektar olma vaktinin geldiğini anladım 🥲. Yani öyle canavar gibi olmasa da açılması bile insanı mutlu ediyordu. Eski laptop sahibi hocalarım bilir onun açılması bile insanı mutlu eder eski anları tazelerdi. Şimdi acaba ben de format atsam yine açılır mı sorusu aklıma takıldı. Yani açılsa iki video izletse ya da sadce öyle açılıp kapansa bile güzel olur. Neyse çok uzattım hemen konuya geleyim:

1- laptopuma format atsam yukarıdaki yazıda belirttiğim gibi açılır mı?
2- cevap evet ise evden kendim tablet/telefon ile yapabilir miyim yapabilirsem adım adım nasıl yaparım? Açıklarsanız sevinirim ya da bir YouTube videosu linki koysanız da olur ben sonra kendim uğraşırım ve flash belleğim de mevcut 16 GB.

Hocam benim emektarın işletim sistemi bozulmuştu klavyende sorun olabilir telefondan format atabilirsin format ile hatanın düzelme ihtimali cok az.

Hocam benim emektarın işletim sistemi bozulmuştu klavyende sorun olabilir telefondan format atabilirsin format ile hatanın düzelme ihtimali cok az.
Hocam açma tuşuna basıyorum mavi ışık yanıyor yani tuş takımı çalışıyor ama ekran gelmiyor sadece düzenli aralıklarla hafifçe renk değiştiriyor sanki tam açılacak ama olmuyor gibi sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Hocam rastgele bir grafik sürücüsu indirdiniz mi?
Hayır hocam şarj oldu mavi ışık yanıyor açma tuşuna basıyorum ışık yanıyor ekran hafif aydınlanıyor ve hemen kararıyor düzenli şekilde tam neyse diyecektim sizin cevap verdiğinizi gördüm şuan ne yapabilirim yada ne yapmalıyım bu durumda?

Geri
Yukarı