Acnegen yan etkileri

Kullanan birisi olarak öncelikle ilacı kullanırken normalden fazla su içmen gerektiğini söylemem gerekiyor. 3 ay boyunca hastanenin yazdığı ilacı (sanırım AcneTrend markaydı) kullandım, sonrasında çok yoğun halsizlik, cilt kuruması, gözde kuruma gibi yan etkileri ile karşılaştım. En kötüsü ise; çok fazla halsiz hissettiğim için ilacı 3 ay sonunda bıraktım. 9 ay sonra tanıdığım birisi bir eczane önerdi ve oraya gittim. Cildimi cihazla kontrol ettikten sonra bana "doktorun yanlış ilaç modelini ve yanlış dozda vermesi yüzünden cildin yanmış." dedi. Normalde tahlil yapması gerekiyordu fakat benim önceki tahlil verilerime bakarak dozu ayarladı ve yanında güneş kremi, cilt temizleme için "Acne Clean" diye bir ürün verdi. "AcneGen" markalı ilacı yazdı. Bunları ise yaklaşık 2 ay kullandım ve bütün sivilcelerim kayboldu ve izleri de yarı yarıya gitti. Düzenli olarak kullanamadığım için şu an ara verdim. Yakın bir zamanda tekrardan başlayacağım.

Demem o ki; ilk başladığın zaman iyi bir doktora gidip tahlil sonuçlarına göre ilaç ve ona göre doz ayarlaması gerekiyor. Eğer baştan yanlış başlarsan sonradan düzeltmesi daha da zorlaşır. Bu ilaçlar doktorların tek kalemle yazacak kadar basit değiller fakat bizim çoğu doktorumuz baştan savma iş yaptığı için hastalar sonradan daha çok acı çekiyor ve daha kötü sonuçlar ile karşılaşıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi forumlar. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı