Antidepresan Yan Etkileri

Anladım. Doktorunun tavsiyesini dikkate alman doğru olan tabii ki. Ama sağlıklı yaşam tarzının tedavi sürecini hızlandırıcı etkisi olacağına ve antidepresan kullanımını erken sonlandıracağına inanıyorum ve doktorunun da aksini savunacağını düşünmüyorum.

Bir doktor olarak kesinlikle altına imza atıyorum. Psikiyatrik hastalıkların tedavisi 3 komponent ile şekillendirilir;

1-Tıbbi yaklaşımlar (medikal tedavi, cerrahi tedaviler, elektrokonvülziv tedaviler ....)
2-Psikoanalitik tedaviler (kişisel ya da gurup terapileri, meditasyon terapileri, hipnoz terapileri....)
3-Davranış terapileri

Bu üç komponent bir arada iyi birşekilde kullanıldığında başarı oranı %90'ların üzerine çıkmakta. (Bazi psikiyatrik hastalıkların tedavisi yoktur ama bu kişiler normal bir hayat sürebilirler)

Bir doktor olarak kesinlikle altına imza atıyorum. Psikiyatrik hastalıkların tedavisi 3 komponent ile şekillendirilir;

1-Tıbbi yaklaşımlar (medikal tedavi, cerrahi tedaviler, elektrokonvülziv tedaviler ....)
2-Psikoanalitik tedaviler (kişisel ya da gurup terapileri, meditasyon terapileri, hipnoz terapileri....)
3-Davranış terapileri

Bu üç komponent bir arada iyi birşekilde kullanıldığında başarı oranı %90'ların üzerine çıkmakta. (Bazi psikiyatrik hastalıkların tedavisi yoktur ama bu kişiler normal bir hayat sürebilirler)
Şuan doktorum ile birlikte bilişsel davranışçı terapi uyguluyorum bu terapi hakkında bilginiz var mı acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı