Antidepresan Yan Etkileri

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşımdayım ve 2 hafta önce doktor kontrolünde antidepresan kullanmaya başladım henüz daha etkisini bile göstermiş olmamasına rağmen o ilacı kullanmaya başladığımdan beri sağlık konusunda hiçbir şeyim yolunda gitmiyor. Ishal, kusma, baş ağrısı, halsizlik, ateşimin çıkması gibi durumlar oluyor 2 haftadır sürekli. Acaba bunun sebebi ilacın yan etkisi midir? Eğer yan etkiyse ben bu ilacı kullandığım süre boyunca hep bu sağlık sorunlarıyla mı karşılasacağım? Farklı bir antidepresana geçsem o zaman da aynı yan etkileri yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda böyle etkiler normal. İleride giderek azalacak. Ben de uzun süre kullandım, sonrasında bırakıp başka ilaca başladığımda hiç etki görmemiştim. Bu arada hangi ilaçları kullanıyorsunuz?
Teşekkür ederim lustral 50 mg kullanıyorum yani bu yan etkiler ilacı kullandığım süre boyunca devam etmez diyorsunuz doğru mu anladım ?

Evet merak etmeyin etkiler giderek azalacak. Sorununuz ağır olsa gerek 50mg başlatmış, normalde başlarken 25 ve kademeli olarak 100e çıkılır. 100mg’de tavan yapar. Nispeten yüksek başladığınız için etkiler normal, vücudunuz zamanla alışacaktır.

Ben de aynı etken madde içeren Selectra kullanmıştım. Sorun yok, sakin olun ve keyfinize bakın :)

Saydıkların tipik yüksek serotonin belirtileri. Bir şeyler desensitize veya downregülasyon olana kadar idare et derim :D

Ha kişisel fikrimi soruyorsan, bence yanlış yapıyorsun. Birkaç ay önce forumda açtığın konuları hatırlıyorum. Yine kişisel tahminime göre, otizm spektrumunun içinde olduğunu düşünüyorum. Kendi bulunduğun durumu kabullenmektense antidepresanlarla beynini lobotomize etmeyi tercih etmen senin seçimin.

Saydıkların tipik yüksek serotonin belirtileri. Bir şeyler desensitize veya downregülasyon olana kadar idare et derim :D

Ha kişisel fikrimi soruyorsan, bence yanlış yapıyorsun. Birkaç ay önce forumda açtığın konuları hatırlıyorum. Yine kişisel tahminime göre, otizm spektrumunun içinde olduğunu düşünüyorum. Kendi bulunduğun durumu kabullenmektense antidepresanlarla beynini lobotomize etmeyi tercih etmen senin seçimin.
Bu ilk yazdığınız cümleyi pek anlayamadım :D Fikriniz için sağolun fakat doktorum bana sosyal fobi tanısı koydu ilacın yanında terapi de görüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı