Acronis True Image ile alınan back up 3 parçaya bölünmüş

enginbey8108

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Acronis True Image 2021 kullanıcısıyım. Birçok defa imaj alıp yükledim çok işimi gördü. Fakat en son imajımı nasıl olduysa 3 ayrı ".tib" parçasına bölüp imajını almış. Mevcut olanı recovery yapamıyorum. Hata veriyor. Yani dosya ismi "X" olsun back up sonunda x_1.tib, x_2.tib ve x_3.tib diye 3 parçaya bölünmüş durumda. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Acronis True Image kullanan yok mu formda hep bende hata çıkıyor yedekleme yaparken tek tib dosyası istemiştim.

Ben anlık sistem yedekleme için kullanıyorum ama seninki gibi sistem imajı hiç almadım. Acaba aldığın imajın içeriğini görüntülüme seçeneği var mı Acronis'te? Yani içeriklere manuel olarak ulaşabiliyorsan geri yükleme yapma yerine içinden çekip o şekilde halledebilirsin işini.

Peki üçe böldüğü her parça kaç gb?
Ve bu yedekleri tam olarak nasıl bir diske alıyorsun? Yedek tüm bir bilgisayara mı yoksa sadece kendin belirlediğin disk veya klasörlere mi ait?
Ben 8 saatte bir otomatik alınan yedekler arasında gezinebiliyorum ve kurtarmak istediğim dosyayı dilediğim gibi browse edebiliyorum.

Ekran görüntüleri de atarsan belki bir şey bulabiliriz.

Merhaba,

Eğer imaj dosyanda bir bozulma olmadıysa ilk imaj dosyası ile işlemi başlatman yeterli, o diğer parçaları bulup işlemi otomatik tamamlayacak. x_1.tib ile işlem yapacaksın, o otomatik olarak 2 ve üçüncü ve son imaja kadar devam edecek. Eğer imaj dosyalarından biri bozulduysa da hata alıyor olabilirsin.

Aldığın hatanın tam metin mesajı, ekran görüntüsü, fotoğrafı olsa daha çok yardımcı olabilirdik.

Kolay gelsin.

Arkadaşlar böyle hata veriyor teşki anlatımlı video olsa Team vermeden.
@zekeriya
Evet.
Çıldıracağım ya olmuyor yedekleme.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Bu bir hata değil.

Bak aşağıda da benim yedeklerimin dosyaları var. Bu yedeklere ait isterse 100 dosya olsun. Hepsi bir arada ve eksiksiz olursa eğer yedeklediklerini geri yüklerken de sıkıntı olmaz. @zekeriya arkadaşımızın da bahsettiği gibi. İlk numara ile geri yüklemeye başladığında diğer parçalar da otomatik olarak tanınır ve sisteme geri yüklenir.

1644698733011.png

Ben tek tib dosyası istemişdim sadece C ve D'yi yedek alacaktım.
Konuşacağınıza video çekseniz herkes faydalansa daha iyi olmaz mı?
Of.

Sen bence ilk önce yedekleme ayarlarını yaptığın ekranın bir ekran görüntüsünü ilet. Bizler de her an video çekmeye zaman veya ortam bulamayabiliyoruz. Yedekleme ayarlarını yaptığın ekranı paylaşman yeterli.

Benimki aşağıdaki şekilde ve her 8 saatte bir yedekleme alıyor. İlk yedeklemem tam yedekleme olarak, sonrakilerin hepsi sadece değişiklik olan veya yeni eklenen dosyalar ait olanlar.

1644699136882.png

1644699149571.png

1644699165219.png

Sonrasında yedeklenenleri de şu şekilde görüntüleyebiliyorum

1644699275475.png

Yeni konular

Geri
Yukarı