Activision ve Microsoft'u zamlarından ötürü protesto edelim

Protestonu umursayacak olsalar fiyatlar bu halde olmaz zaten fiyatlardan bu kadar rahatsizsan fiyatlarin diger ulkelerde 50birimken burada 2000BIRIm olmasinin sebebini araştır bence. D

Biz buraya dolar kurunu tartışmaya gelmedik, çünkü dolar kuru zaten tartışılamayacak kadar açık bir sorun. Bu kadar açık bir tartışma yerine yerel fiyatlandırmayı bir gecede birden çok ülkede yok eden bir firmaya karşı sesimizi yükseltiyoruz. Protestonun amacı Microsoft CEO'suna ulaşmak değil elbette, asıl amaç oyuncu kitlesinde bu kalleşliği yaymak ve konuşmak; yani sesimizi yükseltmek.

Game Pass fiyatının sabit kalacağıda muamma. Belki belirledikleri bir zaman var zam yapmak için yani tamamen farazi konuşuyoruz. Ayrıca firmanın oyun yerine servis satmak istemesi dediğim gibi bir strateji. Senin dediğin gibi belki de servis satışını arttırmak istiyorlar. Ama tekrar tekrar söylüyorum. Bunlar ticari oluşumlar ve tek amaçları kar payını arttırmak. Yani haksızlık ve kalleşlik yok ortada.

Bunu şöyle düşün bir de. Senin bir şirketin var ve bu şirket üzerinden oyun geliştirip satıyorsun. Daha fazla kazanmayı mı hedeflersin yoksa daha az kazanmayı mı?

Ama bu soruya cevap verirken gerçeklikten uzak ve çocukça cevap verme. Hani şu piyangoyu kazanıp tüm fakirlere yardım ederim diyenler gibi olmasın.

Dışarıdan ancak geldim cevabımı şimdi yazıyorum. Bu yerel fiyatlandırmanın kaldırılması bizde olduğu kadar başka ülkelerde de soruna yol açıyor. Oyun alacak kişilerin zevkini baltalıyor. Bunlar ticari oluşumlar olduğunu kar yapmalarının onlar için ne kadar mühim olduğunu tahmin edebiliyorum. Burada Pollyanna'cılık da yapmıyorum. Tek yapmak istediğim ne kadar bir yere varamayacak da olsa sesimi çıkartmak.

Son düzenleme:
Tek yapmak istediğim ne kadar bir yere varamayacak da olsa sesimi çıkartmak.

Dostum bende sesini çıkartman gereken firmalar değil, ekonomini yokuş aşağı sürükleyenler diyorum. Adamlar teknik olarak hak ettiğini düşündüğü ücreti istiyor. Sonuç olarak senin ülkende oyunlara erişememe sebebin dolar kuru. İster istemez tartışman gereken konu bu.

Dostum bende sesini çıkartman gereken firmalar değil, ekonomini yokuş aşağı sürükleyenler diyorum. Adamlar teknik olarak hak ettiğini düşündüğü ücreti istiyor. Sonuç olarak senin ülkende oyunlara erişememe sebebin dolar kuru. İster istemez tartışman gereken konu bu.

Orası şüphesiz ancak bu konu bir siyaset yahut devlet işleri hakkında yorum ve eleştirilerin ana odak olduğu bir konu değil. Ben bu konuyu 2 firmayı eleştirmek için açtım, uyguladıkları politikalar hoşuma gitmediği için açtım.
Neden eleştirdiğim ise bariz, yerel fiyatlandırmayı Game Pass'e yönlendirmek için kaldırmaları.

Ekran görüntüsü 2023-10-17 175947.png

Orası şüphesiz ancak bu konu bir siyaset yahut devlet işleri hakkında yorum ve eleştirilerin ana odak olduğu bir konu değil. Ben bu konuyu 2 firmayı eleştirmek için açtım, uyguladıkları politikalar hoşuma gitmediği için açtım.
Neden eleştirdiğim ise bariz, yerel fiyatlandırmayı Game Pass'e yönlendirmek için kaldırmaları.

Eki Görüntüle 1980798
Amerika'da Black Ops 1'i 50 dolara mi satiyorlar?

Onlar gözünde bizim hiçbir hükmümüz yok, o yüzden boşuna uğraşırız hocam. Activision çok acımasız ve adi bir firmadır, 10-20 yıllık oyunları bile bırakın Türkiye'yi globalde bile %25 indirime sokan bir firma. Hep böyledi.
Adam bir DLC'yi bile 30-40 dolardan satıyor hocam, böyle bir firmadan bahsediyoruz.
Biz hep uyardık, Activision acımaz diye. Umarım alan almıştır, alamayanlar veya oyun oynamaya yeni başlayanlar adına çok üzgünüm. Umarım Game Pass'e gelir de oynarsınız, zaten eski oyunların multiplayerı çok aktif değildir, hikayesi için oynanır.

40 Euro fazla degil mi? Yani etik bir davranis mi sizce yaptiklari?

Açgözlüler, 20 yıllık oyunu da 20 Euro'dan satıyorlar. Bunlar para için kendilerini satar diyeceğim de gerçekten de sattılar hehe. :D

Onlar gözünde bizim hiçbir hükmümüz yok, o yüzden boşuna uğraşırız hocam. Activision çok acımasız ve adi bir firmadır, 10-20 yıllık oyunları bile bırakın Türkiye'yi globalde bile %25 indirime sokan bir firma. Hep böyledi.
Adam bir DLC'yi bile 30-40 dolardan satıyor hocam, böyle bir firmadan bahsediyoruz.

En azından oyun oynayan arkadaşlarla buna kendi aramızda da olsa eleştiri getirdik, hiç yoktan deniyoruz.

En azından oyun oynayan arkadaşlarla buna kendi aramızda da olsa eleştiri getirdik, hiç yoktan deniyoruz.
Doğrudur hocam, şevkinizi kırmak istemem. Ücretsiz verilmesi gereken oyunlara bu fiyatlar istiyorlar, rezillik ötesi. Tamam zam yapma demiyoruz ama bu fiyatlarla sanki aklımızda dalga geçiyorlar.

Kusura bakmayın, beni düşünmeyi ben hiç düşünmem hocam. Umursamam yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı