Activision ve Microsoft'u zamlarından ötürü protesto edelim

Evet, kur ve enflasyona göre fiyatlar haliyle normal. Ancak biz oyuncu (başka tabiri ile insan) değil miyiz? Bizim de oyun oynamaya, keyif yapmaya, eğlenmeye veya efendime ne söyleyeyim, hobi edinmeye hakkımız yok mu? Ben mecbur muyum torrent yoluna düşmeye? Yerel fiyatlandırma olmadan ülke genelinde (Sadece Türkiye için değil...) çok büyük bir kâr kaybı olacağın kanaatindeyim. Sözüm meclisten dışarı.
Asıl sorun ne biliyor musunuz? Kısaca özetleyeyim:
Asıl sorun sandığınız gibi dolar kuru artışı ve enflasyon değil.
Asıl sorun bir devlet kurumunun enflasyonu gerçekte olduğu kadar göstermiyor olması.
Böylece, maaşlara enflasyon ve dolar kuru artışı oranında zam yapılmıyor. Yani öyle olsa, bu oyun fiyatlarındaki ayarlamalardan etkilenmezsiniz.
Daha fazla şey yazıp, daha fazla detaya girip sorun çıkmasına sebep olmayayım. Ama mesele bir devlet kurumunun rakamları doğru vermemesinden ve halkın yoksullaşmasına, alım gücünün düşmesine yol açmasından ibaret. Bunu da iktidarın bilerek yaptığını ve aradaki farkı kendi yandaşlarına aktardığını söyleyenler var.

@ZwiReK bu durumu insafsızlık, vicdansızlık olarak görebilirsin. Hiçbiri paramızın pul olduğu gerçekliğini değiştirmeyecek. 🙃

Gerçekler var doğru fakat. İnsanlar tepki vermzler ise başlarına çok işler gelir. Bu gerçek hayatta bile normal bir olayda bile böyle. Tamam zam yaptılar belki bizim sözümüze bakmayacaklar ancak, bu tepkiye nazaran belki Game Pass oyunları olarak kısa sürede gelir bu süreci hızlandırır.

Senin yaptığın gibi kabullenisen eğer. Duş başlığı 500 TL de olur 10 bin TL de.

Anlatabildim sanırım.

Gerçekler var doğru fakat. İnsanlar tepki vermzler ise başlarına çok işler gelir. Bu gerçek hayatta bile normal bir olayda bile böyle. Tamam zam yaptılar belki bizim sözümüze bakmayacaklar ancak, bu tepkiye nazaran belki Game Pass oyunları olarak kısa sürede gelir bu süreci hızlandırır.

Senin yaptığın gibi kabullenisen eğer. Duş başlığı 500 TL de olur 10 bin TL de.

Anlatabildim sanırım.

@ZwiReK bu ülkenin insanları 21 yıldır tepki veriyor. Duş başlığı haklılık payı yüksek bir örnek. Sorun onun 500TL olması değil. Umarım bunu diğer %50'de anlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı