Acun ılıcalı'dan Exxen açıklaması: Aslında olması gereken 40 liraydı

Exxen platformu hakkında ise "aslında olması gereken 40 liraydı" diyen ılıcalı "exxen’de 50 içeriğimiz var. Dizilerle birlikte o içeriklerin de haftalık yeni bölümleri eklenecek, böylece her gün yeni birçok içerik gelecek. Biz aslında hiçbir matematik hesabıyla platforma ayırdığımız bütçeyi üyelikle karşılayamadığımızı gördük. Çünkü her şeyi yeniden üretiyoruz. Ücretimiz 9.90 lira. Aslında olması gereken 40 liraydı. Bu noktada da seyirciden anlayış ve destek bekliyorum" sözlerini dile getirdi.

Onlar bizden öneri istiyor. Sizden para harcama kursu alan olduğunu sanmam.
Abiniz , ablanız hatta bir arkadaşınız veya sizden henüz öneri istememiş birisi bunları yapsa içinizden kıs kıs gülüp enayi mi diyorsunuz siz. Ne farkeder isteyip istememiş olması . Acun adlı şahsın ülke kadar zengin olduğu da , bu platformda kişi başına 50 kuruş alsa da kar edeceği açık bir de çıkıp aslında 40 lira almamız lazım biz acıyoruz diye açıklama yapıyor. O zaman 40 lira yapsın açıklayacağına sanki o bilmiyor üye sayısının %99 unu kaybedeceğini. anasınıfı mı bu duygu sömürüsü yapıyor koca firmalar. Birisi yardım istesin istemesin mantıktan uzak bir şey yapıyorsa onun desteklenecek hiçbir tarafı yok olamaz da. Akıl sağlığı yoktur , değişiklik istiyordur , hatta ısınmak için parayı yakıyordur ona bile tamam. Ama paraya ihtiyacı olan bir insan bir milyonere bağış yapamaz. Teknik olarak yapar ama yapmamalı. Milyonlarca smsi kim atıyor. Şu an işyerini kapatıp 10 liraya muhtaç insanlar. Bunu tartışmamız bile ilginç.

İşte epik "Napim" anı :D.

Ele alımlık 2 tene içerik bile yokken, reklamlı izleyerek 10 TL vermek bile fazla :D.

Abiniz , ablanız hatta bir arkadaşınız veya sizden henüz öneri istememiş birisi bunları yapsa içinizden kıs kıs gülüp enayi mi diyorsunuz siz. Ne farkeder isteyip istememiş olması . Acun adlı şahsın ülke kadar zengin olduğu da , bu platformda kişi başına 50 kuruş alsa da kar edeceği açık bir de çıkıp aslında 40 lira almamız lazım biz acıyoruz diye açıklama yapıyor. O zaman 40 lira yapsın açıklayacağına sanki o bilmiyor üye sayısının %99 unu kaybedeceğini. anasınıfı mı bu duygu sömürüsü yapıyor koca firmalar. Birisi yardım istesin istemesin mantıktan uzak bir şey yapıyorsa onun desteklenecek hiçbir tarafı yok olamaz da. Akıl sağlığı yoktur , değişiklik istiyordur , hatta ısınmak için parayı yakıyordur ona bile tamam. Ama paraya ihtiyacı olan bir insan bir milyonere bağış yapamaz. Teknik olarak yapar ama yapmamalı. Milyonlarca smsi kim atıyor. Şu an işyerini kapatıp 10 liraya muhtaç insanlar. Bunu tartışmamız bile ilginç.
Öncelikle "içinizden" kısmı önemli. İnsanlara paralarını istemediğimiz, bize saçma gelen bir biçimde harcadıkları için baskı kurmuyor ya da onları rencide etmiyoruz. İçinde düşün bunları, kendine sakla. 50 kuruş alsa da kar edeceğini anlayabildiğinize göre ekonomist falan olmalısınız. Kim dedi sana bunu? 10 liraya muhtaç insanlar varsa neden internet aldın? Bu da bana çok saçma geldi desem ne diyebilirsin? İnsanlara karışmak size düşmez.

Bunun bana saçma gelmesiyle alakası yok. Resmen nesnel olarak tartışmasız bir şekilde saçma ve yanlış. Ahlaki olarak , etik olarak yanlış. Zengin olsun defter alsın 1 milyon dolara onun parası yorum yapılamaz , marka seviyordur. Ama ortada savunulacak tek bir şey yok. Paraya ihtiyacı var , kredi kartı borcu var ve milyonerlere bağış yapıyor insanlar. Rencide ettiğim falan da yok çarpıtmayın.

Yaptıkları şey saçma ve doğru değil. Yapıyorlar mı , yapıyorlar ve yapacaklar da. Ne diyeyim. 50 kuruşa kar ediceklerini bilmek için de ekonomist olmaya gerek yok. İnternette resmi lisanslı Türk dizi film izleme platformları var ve ücretsizler. Bu kadar kolay bir şey. Tüm dünyadan sayısız içerik toplamıyorsa veya çalışanlarına milyon dolarlı ücretler ödemiyorsa ki ikisinin de olmadığı gayet açık , milyonlarca insana sunulan bol reklamlı hizmet anca 40 lirayla kurtarmaz. Elmas satmıyorlar alt üstü youtuber tarzı kalitedeki programların internete uploadlarını izliyoruz. Bu tarz para tuzakları , duygusal acıtasyonları ve acunun nelere para harcadığını görse kafasını betona vurucak insanlar sırf medya yüzünden memnuniyetle paralarını yığıyorlar diye bunu asla asla savunmayacağım. İğrenç çünkü.

Acun böyle dedi diye 1 haftada bir hesap değiştirme fikri çık aklımdan(Daha üye olmadım sayfalarında iyi bir içerik göremedim.)

Bunun bana saçma gelmesiyle alakası yok. Resmen nesnel olarak tartışmasız bir şekilde saçma ve yanlış. Ahlaki olarak , etik olarak yanlış. Zengin olsun defter alsın 1 milyon dolara onun parası yorum yapılamaz , marka seviyordur. Ama ortada savunulacak tek bir şey yok. Paraya ihtiyacı var , kredi kartı borcu var ve milyonerlere bağış yapıyor insanlar. Rencide ettiğim falan da yok çarpıtmayın.
"Bırakın bildiği gibi olsun bu ülke." Burada övgü vardı da ben anlayamadım galiba. Bir de o dizi izleme platformları neresi? Söyleyin de biz de faydalanalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
😀

Geri
Yukarı