Adabeyan virüs kredi kartı dolandırıcılığı

FUBA

Picopat
Daha fazla  
Kod:
Bu sabah saatlerinde gönderiniz yola çıktı. Takip no 745566511323, gönderici adabeyan detay: Trendyol Express B050.

Bu şekil bir mesaj aldım ve yanlışlıkla bastım bastığımda güvenlik taraması sonucu ödeme yönteminde tehdit uyarısı aldım birkaç çeşit Avast.
Norton kullandım sonuç yine ödeme yönteminde tehdit vardı.
Sonrasında telefonumda mi 14 sürüm guncellemesi olduğunu fark ettim güncellemeyi yaptıktan sonra tekrar taradigimda herhangi bir tehdit bulunamadı.
Acaba sistem güncellemesi yaparken virüsü sistem sildi mi?
Eğer bu adabeyan virüsunu silebilen varsa nasıl çözdüğünü paylasabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2023 yılında öyle linke tıkladım virüs kaptım diye bir şey olamaz dostum. Biraz araştırdım linke tıklayınca sahte bir APK dosyası indirtiyormuş ve kurulumunu yaparsan sıkıntı yaşatıyormuş. Dolayısıyla eğer otomatik indirme yaptıysa o dosyayı silmen yeterli, 50 tane virüs programıyla tarama yapmana gerek yok.

2023 yılında öyle linke tıkladım virüs kaptım diye bir şey olamaz dostum. Biraz araştırdım linke tıklayınca sahte bir APK dosyası indirtiyormuş ve kurulumunu yaparsan sıkıntı yaşatıyormuş. Dolayısıyla eğer otomatik indirme yaptıysa o dosyayı silmen yeterli, 50 tane virüs programıyla tarama yapmana gerek yok.

Herhangi bir şey indirmedigime eminim ama işte tarama yapınca ödeme yönteminde tehdit görünce endişelendim cevapladigin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı