Adana'da ne yenir?

Huxly

Decapat
Herkese merhaba, kendime bir rota oluşturuyorum. Türkiye'nin çok çok ufak bir kısmını dolaşmayı planlıyorum. Bulunduğum şehre yakınlığından dolayı Adana'yı ilk durağım olarak belirledim. Benim yazdıklarım haricinde önerilerinize açığım.

Hijyen konusunu biliyorum ancak benim için problem değil amacım(büyük bir kısmını) lüks restorantlar değil seyyar satıcılar ve küçük işletmelerden denemek. Ünlü olanlar onlar genelde.
  • Bici bici.
  • Şalgam
  • Ciğer
  • Şırdan
  • Kelle
  • Muzlu süt.
  • Humus(Mersin'e geçeceğim orada da denemek istiyorum.)
  • Adana kebabı.
  • İçli köfte.
  • Mumbar
Bunların dışında önerilerinizi bekliyorum ayrıca bu yemekler sizce en iyi hangi mekanda yenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bici bici yemeden önce beklentilerim vardı ama tamamen hayal kırıklığı yaşadım. Eğer herhangi bir beklentiniz varsa düşük tutmanızı öneririm.

Listenizde de zaten hemen hemen Adana'da yenilebilecek her şey var.

Bici bici yemeden önce beklentilerim vardı ama tamamen hayal kırıklığı yaşadım. Eğer herhangi bir beklentiniz varsa düşük tutmanızı öneririm.

Listenizde de zaten hemen hemen Adana'da yenilebilecek her şey var.

Hocam kar + sulu tatsız muhallebi üzerine pudra ve gül suyu. Beklentim yok ancak sıcakta iyi gideceğine inancım tam :D.

Adana'da yaşıyorum. Bici Bici tavsiye etmiyorum. Denemek istersen dene ama tavsiyem değil. Mumbar, şırdan hiç denemedim çok değişik geldi bana. Ama kesinlikle Adana kebap ve acılı şalgam tavsiye ederim. 5 litre alıp evine de götür.

Geri
Yukarı