Adanalı dizisindeki mesaj nedir?

ulas1232

Hectopat
Evet arkadaşlar hepimiz zamanında Adanalı dizisini izleyip Maraz Ali'ye özendik. Benim kafamı karıştıran günlerce beynimi yiyip bitiren bir soru soracağım size.
Bilirsiniz ki Nevzat Müdür dizinin ortalarında hain çıkıyor ama dizide Atilla Komutan yani Maraz Ali'ye görev veren kişi devlet adına Vatan'ı adına çalışacağını söylüyor sonra bu ikisiyle işleri bitiyor patron Nevzat Müdür bu arada yok etmeye çalışıyorlar anlamadığım şey şu. Neden yok ediyorlar? Devlet hakkında çok şey bildikleri için ve neden Nevzat Müdüre hain deniyor anlamış değilim.
Anlatır mısınız gözünüzü seveyim? Kaç defa izledim, anlamadım. Kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar hepimiz zamanında Adana'lı dizisini izleyip maraz Ali'ye özendik. Benim kafamı karıştıran günlerce beynimi yiyip bitiren bir soru soracağım size.
bilirsiniz ki nevzat müdür dizinin ortalarında hain çıkıyor ama dizide atilla komutan yani maraz Ali'ye görev veren kişi devlet adına Vatan'ı adına çalışacağını söylüyor sonra bu ikisiyle işleri bitiyor patron nevzat müdür bu arada yok etmeye çalışıyorlar anlamadığım şey şu. Neden yok ediyorlar? Devlet hakkında çok şey bildikleri için ve neden nevzat müdüre hain deniyor anlamış değilim.
Anlatır mısınız gözünüzü seveyim? Kaç defa izledim, anlamadım. Kafayı yiyeceğim.

İlgimi çekti yazdıklarınız, sorduğunuz. Takipteyim.

Bilen yok mu yav.
@ulas1232
Uzunca yazdım. Diziyi izlemediyseniz yazacaklarımı okumayın. Maraz Ali'nin babası öldükten sonra tonla borcu oluyor. Bu borcu kapatacak durum yok. İlerleyen zamanlarda Atilla komutan maraz Ali'ye iş teklifi veriyor. Maraz Ali ise paraya ihtiyacı olduğu için bunu kabul ediyor. Bu iş ise devlet içinde suikastçı olarak çalışmaktı. Bu görevi kabul etti. Verilen her görevi başarıyla yerine getirdi. Fakat yapacağı bir görevde öldüreceği adamın aracına bomba yerleştiriyor. Bombayı tam patlatacak iken adamın çocukları geliyor. Maraz Ali çocuklar masum olduğu için patlatmaktan vazgeçiyor. Görevi yerine getirmiyor. Durumu Atilla komutana anlatıyor. Fakat 2. bir şansın olmadığını söylüyor. Seninle birlikte bende yandım diyor. Maraz Ali ve Atilla komutan derin devlet işinden atılıyor. Atıldıkları için bildiklerini başkalarına anlatmamaları için peşlerine adam gönderiyorlar. Aradan yıllar geçiyor. Atilla komutan yaşlandığı için bütün kanıtları maraz Ali'ye veriyor. Kanıtlar HDD adlı bir bilgisayar biriminin içine koyulmuş. Maraz Ali ise bu kanıtı bir yere gömüyor. Şimdi şu soruyu soracaksınız neden maraz Ali'nin peşine dizinin başından beri düşmediler? Nedeni şu diskin yerini başkalarına söylemiş olabilir. Diskin yerini öğrenmeden maraz Ali'yi öldüremezler. Diskin yerini öğrenmek için maraz Ali'nin yanına İdil'i gönderiyorlar. Okul öğretmeni olarak gözüken idil aslında eskiden maraz Ali'nin yaptığı işi yapan birisidir. Maraz Ali'nin bundan haberi yok. İlerleyen zamanlarda idil maraz Ali'ye gerçekleri söylüyor. Tren istasyonunda yakalanıyor zaten. Daha sonrasında bebeği ile maraz Ali'yi tekrardan kandırıyor. Maraz Ali çocuğunu kurtarmak için merkez bankasını soyuyor. O sırada Adanalıyı vuruyor. Daha sonrasında maraz Ali kaçarken vuruluyor. Belli bir süre sonra maraz Ali kendine gelmeye başlayınca dağ evine gidiyorlar. Dağ evi ise Atilla komutana ait. Atilla komutan olanları duyunca ortalığa geri çıkıyor. İdil ise belgelerin peşinde. Gel zaman git zaman derken maraz Ali çetesiyle birlikte yollarını belli bir süre boyunca ayırmaya karar veriyor. Bu süre zarfında çetesiyle birlikteydi. Maraz Ali ile idil diskin olduğu yere gidiyor. Olanlar orada oluyor. Maraz Ali artık her şeyi anlıyor. Diski idil alamıyor. Daha sonra maraz Ali Atilla komutan ile buluşuyor. Atilla komutana idilin hain olduğunu söylüyor. Atilla komutanın yanına gittiğinde pusuya düşüyorlar. Daha sonra Atilla komutan İdil'i öldürüyor. Güvendiği tek birisi var o kişi ise Adanalı yavuz. İlerleyen zamanlarda diziye yeni karakterler geliyor. İdil'in yerine Esra geliyor. Nevzat müdür Esra'ya Adanalıyı kontrol etmesi için görev veriyor. Maraz Ali Adanalı ile buluşmamalı. Yoksa Nevzat'ın işi biter. Maraz Ali bir yolunu bulup diski Adanalıya veriyor. Güvendiği tek kişi Adanalıdır. Adanalı buna inanmıyor. İlerleyen zamanlarda Adanalı disk işinden anlamadığı için emniyette olan bilgisayarcılara vermek istiyor. Fakat nevzat müdür ben veririm diyor. Adanalıdan diski alıyor. Adanalı bu konuda saf olduğu için bir şey demiyor. Dizi devam ettikçe maraz Ali nazlı isimli bir kızla tanışıyor. Bu kızı düğünden kaçırmaya karar veriyor. Polis bu bilgiyi alıyor ve mekanı basmaya gidiyor. Adanalı maraz Ali'yi yakalıyor. Engin ise maraz Ali'yi özel timin alacağını söylüyor. Adanalı ise şaşırıyor. Maraz Ali ise onlara beni verme diyor. Adanalı ise ikilemde kalıyor. Maraz Ali'yi onlara vermiyor. Verseydi maraz Ali ölmüştü. Adanalı maraz Ali'yi alıp yola çıkıyor. Bunu duyan nevzat deliye dönüyor ve peşlerine polis takıyor. Polisleri atlatıyorlar. Maraz Ali bütün olanları Adanalıya anlatıyor. Adanalının eşi Maria vardı. Maria'yı öldüren kişide nevzat müdürdü. Adanalı yavaştan olayı anlamaya başlıyor. Disk kaybolduğu için yedek diskin olduğu yere gidecekler. Yedek diskin olduğu yere giderlerken Adanalının kızı kaçırılıyor ve bunlara da pusu atılıyor. Daha sonra Adanalı kızının kaçırıldığını öğreniyor. Nevzat müdür ise Adanalı ve maraz Ali'ye arama kararı çıkartıyor. Aldıkları yedek diski açıyorlar. Adanalı katılmadığı operasyonlarda adını görür. Kızın kurtarmak için bir yol aramaya başlarlar. O sırada izini kaybettirmeye çalışan birinin yanına giderler. Adı ise Mevlüt. Maraz Ali'nin başına gelen olay onunda başına gelmiş. Yıllarca izini kaybettirmeye çalışmış. En sonunda kızının yerini öğrenirler ve kızını kurtarırlar. En son ise olay nevzat müdüre gelir. Nevzat müdürün yakalandığı sahneyi biliyorsunuz zaten orayı anlatmaya gerek yok. İlerleyen zamanlarda dizi normal haline geri döner. Nevzat hapishaneye girer. Daha sonra ise hapishaneden kaçar. Maraz Ali ise nerede olduğunu bilir ve öldürmeye gider. Nevzat'ı öldürür. Maraz Ali nazlı ile evlenmeyi düşünür. Düğün sırasında Nevzat'ın adamları maraz Ali'yi vuracakken Nazlı'yı vururlar. Şimdi bütün olayı anlattım.

Peki Nevzat müdür neden hain?
Maraz Ali'yi teşkilattan atılmasının sebebi aslında görevi yerine getirmediği için atılmıştır. Hem polislik yapıyordu hem de suikastçıydı. Fakat atılma nedeninde suç çetesi lideri olduğu yazmaktadır. Nevzat bu gizli teşkilatı kendi çıkarları için kullanmaktaydı. Maraz Ali bunu son yapacağı suikastta fark ediyor.
İdil'in eşi polistir. Bir banka soygununda eşini vuranın maraz Ali olduğunu söyler. Fakat kanıtlar maraz Ali'nin elindedir. Gerçekte maraz Ali yanında olan hırsızlardan biri polisi vurduğu için takımında olan hırsızı vurur.
Maraz Ali'nin teşkilattan atılmasının sebebi budur. Polis öldürdüğü düşünülmektedir.
Derin devlet mevzusuna gelecek olursak Nevzat müdür kendi çıkarları için başkalarını öldürtüyordu. Maraz Ali ile işleri bittiği için yani onu kullandılar ve artık ihtiyaçları yok devlet sırrı gibi bilgileri bildiği için onu öldürmek istediler. Aynı Mevlüt gibi. Anlattığına göre izini kaybettirmesi uzun zaman aldı. Fakat Adanalı ve maraz Ali onunla konuşurken vurulup öldü.
Diskin içinde ne vardı?
Devlet içerisinde bulunan önemli kişilerin yargı karşısına çıkmasını sağlayacaktı. Bunlardan birisi ise Nevzat müdürdü. Aynı zamanda o disk maraz Ali'nin kurtuluşuydu. Diskin içindekileri önceden yaşanmış olaylara benzetebilirsin.
@men0fhonor yazdım okuyabilirsin.

Son düzenleme:
@ulas1232
Uzunca yazdım. Diziyi izlemediyseniz yazacaklarımı okumayın. Maraz Ali'nin babası öldükten sonra tonla borcu oluyor. Bu borcu kapatacak durum yok. İlerleyen zamanlarda atilla komutan maraz Ali'ye iş teklifi veriyor. Maraz Ali ise paraya ihtiyacı olduğu için bunu kabul ediyor. Bu iş ise devlet içinde suikastçı olarak çalışmaktı. Bu görevi kabul etti. Verilen her görevi başarıyla yerine getirdi. Fakat yapacağı bir görevde öldüreceği adamın aracına bomba yerleştiriyor. Bombayı tam patlatacak iken adamın çocukları geliyor. Maraz Ali çocuklar masum olduğu için patlatmaktan vazgeçiyor. Görevi yerine getirmiyor. Durumu atilla komutana anlatıyor. Fakat 2. bir şansın olmadığını söylüyor. Seninle birlikte bende yandım diyor. Maraz Ali ve atilla komutan derin devlet işinden atılıyor. Atıldıkları için bildiklerini başkalarına anlatmamaları için peşlerine adam gönderiyorlar. Aradan yıllar geçiyor. Atilla komutan yaşlandığı için bütün kanıtları maraz Ali'ye veriyor. Kanıtlar HDD adlı bir bilgisayar biriminin içine koyulmuş. Maraz Ali ise bu kanıtı bir yere gömüyor. Şimdi şu soruyu soracaksınız neden maraz Ali'nin peşine dizinin başından beri düşmediler? Nedeni şu diskin yerini başkalarına söylemiş olabilir. Diskin yerini öğrenmeden maraz Ali'yi öldüremezler. Diskin yerini öğrenmek için maraz Ali'nin yanına Idil'i gönderiyorlar. Okul öğretmeni olarak gözüken idil aslında eskiden maraz Ali'nin yaptığı işi yapan birisidir. Maraz Ali'nin bundan haberi yok. İlerleyen zamanlarda idil maraz Ali'ye gerçekleri söylüyor. Tren istasyonunda yakalanıyor zaten. Daha sonrasında bebeği ile maraz Ali'yi tekrardan kandırıyor. Maraz Ali çocuğunu kurtarmak için merkez bankasını soyuyor. O sırada adanalıyı vuruyor. Daha sonrasında maraz Ali kaçarken vuruluyor. Belli bir süre sonra maraz Ali kendine gelmeye başlayınca dağ evine gidiyorlar. Dağ evi ise atilla komutana ait. Atilla komutan olanları duyunca ortalığa geri çıkıyor. İdil ise belgelerin peşinde. Gel zaman git zaman derken maraz Ali çetesiyle birlikte yollarını belli bir süre boyunca ayırmaya karar veriyor. Bu süre zarfında çetesiyle birlikteydi. Maraz Ali ile idil diskin olduğu yere gidiyor. Olanlar orada oluyor. Maraz Ali artık her şeyi anlıyor. Diski idil alamıyor. Daha sonra maraz Ali atilla komutan ile buluşuyor. Atilla komutana idilin hain olduğunu söylüyor. Atilla komutanın yanına gittiğinde pusuya düşüyorlar. Daha sonra atilla komutan Idil'i öldürüyor. Güvendiği tek birisi var o kişi ise Adana'lı yavuz. İlerleyen zamanlarda diziye yeni karakterler geliyor. İdil'in yerine esra geliyor. Nevzat müdür Esra'ya adanalıyı kontrol etmesi için görev veriyor. Maraz Ali Adana'lı ile buluşmamalı. Yoksa Nevzat'ın işi biter. Maraz Ali bir yolunu bulup diski adanalıya veriyor. Güvendiği tek kişi adanalıdır. Adana'lı buna inanmıyor. İlerleyen zamanlarda Adana'lı disk işinden anlamadığı için emniyette olan bilgisayarcılara vermek istiyor. Fakat nevzat müdür ben veririm diyor. Adanalıdan diski alıyor. Adana'lı bu konuda saf olduğu için bir şey demiyor. Dizi devam ettikçe maraz Ali nazlı isimli bir kızla tanışıyor. Bu kızı düğünden kaçırmaya karar veriyor. Polis bu bilgiyi alıyor ve mekanı basmaya gidiyor. Adana'lı maraz Ali'yi yakalıyor. Engin ise maraz Ali'yi özel timin alacağını söylüyor. Adana'lı ise şaşırıyor. Maraz Ali ise onlara beni verme diyor. Adana'lı ise ikilemde kalıyor. Maraz Ali'yi onlara vermiyor. Verseydi maraz Ali ölmüştü. Adana'lı maraz Ali'yi alıp yola çıkıyor. Bunu duyan nevzat deliye dönüyor ve peşlerine polis takıyor. Polisleri atlatıyorlar. Maraz Ali bütün olanları adanalıya anlatıyor. Adanalının eşi maria vardı. Maria'yı öldüren kişide nevzat müdürdü. Adana'lı yavaştan olayı anlamaya başlıyor. Disk kaybolduğu için yedek diskin olduğu yere gidecekler. Yedek diskin olduğu yere giderlerken adanalının kızı kaçırılıyor ve bunlara da pusu atılıyor. Daha sonra Adana'lı kızının kaçırıldığını öğreniyor. Nevzat müdür ise Adana'lı ve maraz Ali'ye arama kararı çıkartıyor. Aldıkları yedek diski açıyorlar. Adana'lı katılmadığı operasyonlarda adını görür. Kızın kurtarmak için bir yol aramaya başlarlar. O sırada izini kaybettirmeye çalışan birinin yanına giderler. Adı ise mevlüt. Maraz Ali'nin başına gelen olay onunda başına gelmiş. Yıllarca izini kaybettirmeye çalışmış. En sonunda kızının yerini öğrenirler ve kızını kurtarırlar. En son ise olay nevzat müdüre gelir. Nevzat müdürün yakalandığı sahneyi biliyorsunuz zaten orayı anlatmaya gerek yok. İlerleyen zamanlarda dizi normal haline geri döner. Nevzat hapishaneye girer. Daha sonra ise hapishaneden kaçar. Maraz Ali ise nerede olduğunu bilir ve öldürmeye gider. Nevzat'ı öldürür. Maraz Ali nazlı ile evlenmeyi düşünür. Düğün sırasında Nevzat'ın adamları maraz Ali'yi vuracakken nazlı'yı vururlar. Şimdi bütün olayı anlattım.

peki nevzat müdür neden hain?
Maraz Ali'yi teşkilattan atılmasının sebebi aslında görevi yerine getirmediği için atılmıştır. Hem polislik yapıyordu hem de suikastçıydı. Fakat atılma nedeninde suç çetesi lideri olduğu yazmaktadır. Nevzat bu gizli teşkilatı kendi çıkarları için kullanmaktaydı. Maraz Ali bunu son yapacağı suikastta fark ediyor.
İdil'in eşi polistir. Bir banka soygununda eşini vuranın maraz Ali olduğunu söyler. Fakat kanıtlar maraz Ali'nin elindedir. Gerçekte maraz Ali yanında olan hırsızlardan biri polisi vurduğu için takımında olan hırsızı vurur.
Maraz Ali'nin teşkilattan atılmasının sebebi budur. Polis öldürdüğü düşünülmektedir.
Derin devlet mevzusuna gelecek olursak nevzat müdür kendi çıkarları için başkalarını öldürtüyordu. Maraz Ali ile işleri bittiği için yani onu kullandılar ve artık ihtiyaçları yok devlet sırrı gibi bilgileri bildiği için onu öldürmek istediler. Aynı mevlüt gibi. Anlattığına göre izini kaybettirmesi uzun zaman aldı. Fakat Adana'lı ve maraz Ali onunla konuşurken vurulup öldü.
diskin içinde ne vardı?
Devlet içerisinde bulunan önemli kişilerin yargı karşısına çıkmasını sağlayacaktı. Bunlardan birisi ise nevzat müdürdü. Aynı zamanda o disk maraz Ali'nin kurtuluşuydu. Diskin içindekileri önceden yaşanmış olaylara benzetebilirsin.

Hocam süpersin teşekkür ederim :D. Adanalı televizyonda iken 6 yaşında 'seninle benim aramda kocaman bir fark var' söyleyen bir çocuktum. Hikayeyi öğrendiğim iyi oldu.

@ulas1232
Uzunca yazdım. Diziyi izlemediyseniz yazacaklarımı okumayın. Maraz Ali'nin babası öldükten sonra tonla borcu oluyor. Bu borcu kapatacak durum yok. İlerleyen zamanlarda Atilla komutan maraz Ali'ye iş teklifi veriyor. Maraz Ali ise paraya ihtiyacı olduğu için bunu kabul ediyor. Bu iş ise devlet içinde suikastçı olarak çalışmaktı. Bu görevi kabul etti. Verilen her görevi başarıyla yerine getirdi. Fakat yapacağı bir görevde öldüreceği adamın aracına bomba yerleştiriyor. Bombayı tam patlatacak iken adamın çocukları geliyor. Maraz Ali çocuklar masum olduğu için patlatmaktan vazgeçiyor. Görevi yerine getirmiyor. Durumu Atilla komutana anlatıyor. Fakat 2. bir şansın olmadığını söylüyor. Seninle birlikte bende yandım diyor. Maraz Ali ve Atilla komutan derin devlet işinden atılıyor. Atıldıkları için bildiklerini başkalarına anlatmamaları için peşlerine adam gönderiyorlar. Aradan yıllar geçiyor. Atilla komutan yaşlandığı için bütün kanıtları maraz Ali'ye veriyor. Kanıtlar HDD adlı bir bilgisayar biriminin içine koyulmuş. Maraz Ali ise bu kanıtı bir yere gömüyor. Şimdi şu soruyu soracaksınız neden maraz Ali'nin peşine dizinin başından beri düşmediler? Nedeni şu diskin yerini başkalarına söylemiş olabilir. Diskin yerini öğrenmeden maraz Ali'yi öldüremezler. Diskin yerini öğrenmek için maraz Ali'nin yanına İdil'i gönderiyorlar. Okul öğretmeni olarak gözüken idil aslında eskiden maraz Ali'nin yaptığı işi yapan birisidir. Maraz Ali'nin bundan haberi yok. İlerleyen zamanlarda idil maraz Ali'ye gerçekleri söylüyor. Tren istasyonunda yakalanıyor zaten. Daha sonrasında bebeği ile maraz Ali'yi tekrardan kandırıyor. Maraz Ali çocuğunu kurtarmak için merkez bankasını soyuyor. O sırada Adanalıyı vuruyor. Daha sonrasında maraz Ali kaçarken vuruluyor. Belli bir süre sonra maraz Ali kendine gelmeye başlayınca dağ evine gidiyorlar. Dağ evi ise Atilla komutana ait. Atilla komutan olanları duyunca ortalığa geri çıkıyor. İdil ise belgelerin peşinde. Gel zaman git zaman derken maraz Ali çetesiyle birlikte yollarını belli bir süre boyunca ayırmaya karar veriyor. Bu süre zarfında çetesiyle birlikteydi. Maraz Ali ile idil diskin olduğu yere gidiyor. Olanlar orada oluyor. Maraz Ali artık her şeyi anlıyor. Diski idil alamıyor. Daha sonra maraz Ali Atilla komutan ile buluşuyor. Atilla komutana idilin hain olduğunu söylüyor. Atilla komutanın yanına gittiğinde pusuya düşüyorlar. Daha sonra Atilla komutan İdil'i öldürüyor. Güvendiği tek birisi var o kişi ise Adana'lı yavuz. İlerleyen zamanlarda diziye yeni karakterler geliyor. İdil'in yerine Esra geliyor. Nevzat müdür Esra'ya Adanalıyı kontrol etmesi için görev veriyor. Maraz Ali Adana'lı ile buluşmamalı. Yoksa Nevzat'ın işi biter. Maraz Ali bir yolunu bulup diski Adanalıya veriyor. Güvendiği tek kişi Adanalıdır. Adana'lı buna inanmıyor. İlerleyen zamanlarda Adana'lı disk işinden anlamadığı için emniyette olan bilgisayarcılara vermek istiyor. Fakat nevzat müdür ben veririm diyor. Adanalıdan diski alıyor. Adana'lı bu konuda saf olduğu için bir şey demiyor. Dizi devam ettikçe maraz Ali nazlı isimli bir kızla tanışıyor. Bu kızı düğünden kaçırmaya karar veriyor. Polis bu bilgiyi alıyor ve mekanı basmaya gidiyor. Adana'lı maraz Ali'yi yakalıyor. Engin ise maraz Ali'yi özel timin alacağını söylüyor. Adana'lı ise şaşırıyor. Maraz Ali ise onlara beni verme diyor. Adana'lı ise ikilemde kalıyor. Maraz Ali'yi onlara vermiyor. Verseydi maraz Ali ölmüştü. Adana'lı maraz Ali'yi alıp yola çıkıyor. Bunu duyan nevzat deliye dönüyor ve peşlerine polis takıyor. Polisleri atlatıyorlar. Maraz Ali bütün olanları Adanalıya anlatıyor. Adanalının eşi Maria vardı. Maria'yı öldüren kişide nevzat müdürdü. Adana'lı yavaştan olayı anlamaya başlıyor. Disk kaybolduğu için yedek diskin olduğu yere gidecekler. Yedek diskin olduğu yere giderlerken Adanalının kızı kaçırılıyor ve bunlara da pusu atılıyor. Daha sonra Adana'lı kızının kaçırıldığını öğreniyor. Nevzat müdür ise Adana'lı ve maraz Ali'ye arama kararı çıkartıyor. Aldıkları yedek diski açıyorlar. Adana'lı katılmadığı operasyonlarda adını görür. Kızın kurtarmak için bir yol aramaya başlarlar. O sırada izini kaybettirmeye çalışan birinin yanına giderler. Adı ise Mevlüt. Maraz Ali'nin başına gelen olay onunda başına gelmiş. Yıllarca izini kaybettirmeye çalışmış. En sonunda kızının yerini öğrenirler ve kızını kurtarırlar. En son ise olay nevzat müdüre gelir. Nevzat müdürün yakalandığı sahneyi biliyorsunuz zaten orayı anlatmaya gerek yok. İlerleyen zamanlarda dizi normal haline geri döner. Nevzat hapishaneye girer. Daha sonra ise hapishaneden kaçar. Maraz Ali ise nerede olduğunu bilir ve öldürmeye gider. Nevzat'ı öldürür. Maraz Ali nazlı ile evlenmeyi düşünür. Düğün sırasında Nevzat'ın adamları maraz Ali'yi vuracakken Nazlı'yı vururlar. Şimdi bütün olayı anlattım.

Peki Nevzat müdür neden hain?
Derin devlet mevzusuna gelecek olursak Nevzat müdür kendi çıkarları için başkalarını öldürtüyordu. Maraz Ali ile işleri bittiği için yani onu kullandılar ve artık ihtiyaçları yok devlet sırrı gibi bilgileri bildiği için onu öldürmek istediler. Aynı Mevlüt gibi. Anlattığına göre izini kaybettirmesi uzun zaman aldı. Fakat Adana'lı ve maraz Ali onunla konuşurken vurulup öldü.
Diskin içinde ne vardı?
Devlet içerisinde bulunan önemli kişilerin yargı karşısına çıkmasını sağlayacaktı. Bunlardan birisi ise Nevzat müdürdü. Aynı zamanda o disk maraz Ali'nin kurtuluşuydu. Diskin içindekileri önceden yaşanmış olaylara benzetebilirsin.

Çok teşekkür ederim hocam diziyi çok kez izledim yazdıklarının bayağı bir kısmını biliyordum da yeni öğrendiğim şeyler de oldu şimdi oturdu, Technopat'a ne zamandır girmiyordum şimdi girdim uzun uzun okudum yazdığınızı teşekkür ederim. Misal eski görevdeyken adamın arabasına bomba koyup acıyıp patlatmamasını bilmiyordum teşkilattan bakanın oğluna yumruk attığı için atıldı diye biliyordum aslında anlattıklarınızın %90'ını biliyorum tamamen her bölümü izledim her gün de izlemeye devam ediyorum böyle bir dizi gelmez hikayesi çok geniş ve acı.

Geri
Yukarı