Adaptör ile M.2 SSD kullanılır mı?

@TechnUmut hayırlı olsun hocam. Ben de aynısından 2 adet aldım.

Merhaba arkadaşlar. M.2 SSD kullanmak istiyorum ama anakartımda M.2 SSD desteği yok. Anakartım Gigabyte GA-AB350-Gaming 3. anakartımda pcıex4 desteği var. Şu https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07YFW5HBN/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1 dönüştürücüyü alıp şu https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07MBQPQ62/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&th=1 M.2 SSD'yi alıp dönüştürücüyle beraber kullanmak istiyorum. Sizce doğru bir hareket yapmış olur muyum?
Biri gelir, üzerini çizer yine olmaz diye ama Gigabyte, anakart açıklamasında ultra hızlı olarak m2 kullanabilirsiniz diye belirtmiş; GA-AB350

Burada da alabileceğiniz maksimum hız belirtilmiş, ortalama 3.9GB/s okuma/yazma olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz biri gelir, üzerini çizer yine olmaz diye ama Gigabyte, anakart açıklamasında Ultra hızlı olarak M.2 kullanabilirsiniz diye belirtmiş; GA-AB350

Burada da alabileceğiniz maksimum hız belirtilmiş, ortalama 3.9GB/s okuma/yazma olarak.

Gereksiz biri mi? Bu kadar rahat konuşma hakkını kim veriyor size? Biz de biliyoruz M.2 portuna takıldığı sürece hız kaybı olmayacağını. Konu sahibi adaptör ile tam hız kullanabilir miyim diye sormuş... Okuma yazmanız da olsa keşke. @Yener K. abi bir el atarsın arkadaşa.

Ekran kartı soketinin hemen yanında. Bendeki Z97X Gaming 3'de bile var hocam. Bunda olmaması mucize olurdu.
Aynen, fotoğrafında da görünüyor.
Gereksiz biri mi? Bu kadar rahat konuşma hakkını kim veriyor size? Biz de biliyoruz M.2 portuna takıldığı sürece hız kaybı olmayacağını. Konu sahibi adaptör ile tam hız kullanabilir miyim diye sormuş... Okuma yazmanız da olsa keşke. @Yener K. abi bir el atarsın arkadaşa.
Neden mi, benzer bir konuda benzer bir mesaj yazdığım için yanlış bilgi olarak işaretleyen arkadaşınıza sebebini sorabilirsiniz. ;)

Hatta şuradaki mesaja bakabilirsin @Emir M. :) => Mesaj

Aynen, fotoğrafında da görünüyor.

Neden mi, benzer bir konuda benzer bir mesaj yazdığım için yanlış bilgi olarak işaretleyen arkadaşınıza sebebini sorabilirsiniz. ;)

Hatta şuradaki mesaja bakabilirsin @Emir M. :) => Mesaj

Mesajın üstünü ben çizdim bu arada, moderatör değil. Sonradan fark ettim, anakartın 2. ve 3. PCI Express portları 2.0 hızında çalıştığı için tam hız alamıyor, ben ise 3.0 sandığımdan tam hız kullanırsınız yazmıştım. Buraya kadar her şey doğru. Sizin mesajınızı da okudum, pek yanlış olan tarafı yok. Raporlayıp mesajın hangi kısmının yanlış olduğunu sorabilirsiniz.

Siparişi verdim. 16 Ağustos'ta elime ulaşacakmış. Bugün bana yardım eden herkese teşekkür ederim. M.2 SSD giriş yerini görememem rezaleti dışında güzel bir andı. Herkese iyi günler.

Geri
Yukarı