M.2 adaptör ile M.2 SSD slotu arttırılır mı?

Bütçe
100

Jainkoren

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
WordPress & Seo
Anakart
Gigabyte B450M S2H
Merhaba,

Aralık ayı bitmeden 250GB kullandığım M.2 SSD yerine 500GB M.2 SSD almak istiyorum. Daha öncesinde kullandığım 250 GB boyutundaki M.2 SSD çöpe gitsin istemiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım. Sanırım M.2 adaptör ile ekstra M.2 SSD slotuna sahip olabiliyormuşuz. Net bir bilgim olmadığı için buradan bilgi almak istiyorum.

Kullandığım anakart modeli: Gigabyte B450M S2H

Bu anakarta takabileceğim M.2 adaptörü mevcut mu? Mevcutsa hangi modeli almalıyım F/P açısından bir öneriniz var mı?

Teşekkür ederim.

Geçenlerde bir arkadaş paylaşmıştı bu M.2 adaptörlerinin çoklu versiyonu vardı ama link yok. Ben de teklisini aldıktan sonra gördüm. Ama verim olarak nasıldır bilmiyorum.

Hız kaybı olur. Bir de uygun boyutlu olması gerekir. X4 olanlar var. Buna dikkat edin. Bence SATA SSD kullanın. Bir adet M.2 sizin için yeterli olacaktır. Elbette karar sizin.

Geçenlerde bir arkadaş paylaşmıştı bu M.2 adaptörlerinin çoklu versiyonu vardı ama link yok. Ben de teklisini aldıktan sonra gördüm. Ama verim olarak nasıldır bilmiyorum.
Teklisi benim için yeterli. Anakartım üzerinde 1 adet m2 slotu mevcut. Mevcut olan slota 500gb ekstra takacağım adaptöre ise 250GB m2 takmayı planlıyorum. Markasını biliyor musunuz?

Teklisi benim için yeterli. Anakartım üzerinde 1 adet m2 slotu mevcut. Mevcut olan slota 500gb ekstra takacağım adaptöre ise 250GB m2 takmayı planlıyorum. Markasını biliyor musunuz?

Tekli olan Alfais’ti ben Amazondan aldım. Zaten bu olay Youtubede yayılınca yam yamlar bitirmiş stokları.

Hız kaybı olur. Bir de uygun boyutlu olması gerekir. X4 olanlar var. Buna dikkat edin. Bence SATA SSD kullanın. Bir adet M.2 sizin için yeterli olacaktır. Elbette karar sizin.

Açıkçası şu anda kullandığım M.2 SSD hız olarak çok yavaşladı. Bu şekilde bir adaptör ile kullanırsam çok da bir şey fark etmeyecek gibi. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası şu anda kullandığım M.2 SSD hız olarak çok yavaşladı. Bu şekilde bir adaptör ile kullanırsam çok da bir şey fark etmeyecek gibi. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Tekli adaptörler X4 girişli olanlarda hız kaybı yok. İzlediğim incelemelerde tam hız sağlıyorlar. Çoklayıcıları bilmemem ama performans olarak dediğim gibi.

Tekli olan Alfais’ti ben Amazondan aldım. Zaten bu olay Youtubede yayılınca yam yamlar bitirmiş stokları.
Aşağıda bulunan bağlantı benim anakartıma uygun mudur? Bilginiz var mı?

Dark DK AC PEM2 PCI-E(4X) - M.2 SATA Dönüştürücü
Hız kaybı olsa bile SATA'yı yine de performans olarak katlar geçer. OEM Pcıe 1x M.2 Nvme ,ngff SSD Adaptör Kartı Fiyatları ve Özellikleri ancak fiyat konusunda değer mi bilemem.
Öneriniz için çok teşekkür ederim. 2 Gün içerisinde karar vereceğim. Ekteki ürünü alabilirim.

Geri
Yukarı