ADATA 240 GB SSD %100 Disk Kullanımı

Sadece sıcaklık biraz yüksek ve 4K okuma yazma hızın çok düşük. Onun dışında bir sorun gözükmüyor. Virüs taraması yaptın mı?
Virüs taraması yaptım format attım ama düzelmedi.Bu arada sizce bu Benchmark sonuçları normalmi ?
Adsız4.jpg

Anladım teşekkür ederim.ADATA TOOLBOX Secure Earese yazan kısımdaki run segmesini seçemiyorum.Farklı bir yolu varmı veya neden çalışmadığı hakkında bir fikriniz varmı ?
Corsair NVMe Secure Erase yaparken bende de seçilmiyordu bir çözümü vardı ama şuan hatırlayamadım maalesef. Secure Erase diski tamamen fabrika ayarlarına çevirir Windows dahil silinir ona göre bir format USB'si hazırlasan iyi olur. Parted Magic kullanabilirsin. Varsa BIOS'u karıştır Secure Erase seçeneği varsa oradan da yapabilirsin MSI anakartlarda var bir ihtimal ASUS'ta da olabilir.

Corsair NVMe Secure Erase yaparken bende de seçilmiyordu bir çözümü vardı ama şuan hatırlayamadım maalesef. Secure Erase diski tamamen fabrika ayarlarına çevirir Windows dahil silinir ona göre bir format USB'si hazırlasan iyi olur. Parted Magic kullanabilirsin. Varsa BIOS'u karıştır Secure Erase seçeneği varsa oradan da yapabilirsin MSI anakartlarda var bir ihtimal ASUS'ta da olabilir.
Merhaba Active@Killdisk programı ile Erase yaptım.İşletim sitemini kurdum.Hd tune sonuçlarında iğileşme var gibi 144gb den sonra stabil bir sekilde devam etti normalde olması gereken baştan sona bu şekilde devam etmesi değil mi ?
Adsız.jpg
Adsız2.jpg

2. testte okuma yine dibe vurdu 0.5 e kadar düştü garantiye yollayacağım sizce bu yaptıklarımı anlatayım mı SSD de problem olduğunu yoksa kendilerimi yapsın hasar tespitini ?
Ürünü itopyadan aldım ne problem yasıyorsunuz detaylı bir şekilde yazın fatura ile beraber gönderin 20 iş günü içerisinde sonuçlanır denilmiş.Bunlar üstün körü bir test yapıp bir problem yok diye geri gönderecekler gibime geliyor.

Son düzenleme:
Merhaba Active@Killdisk programı ile Erase yaptım.İşletim sitemini kurdum.Hd tune sonuçlarında iğileşme var gibi 144gb den sonra stabil bir sekilde devam etti normalde olması gereken baştan sona bu şekilde devam etmesi değil mi ?Eki Görüntüle 439487Eki Görüntüle 439488
2. testte okuma yine dibe vurdu 0.5 e kadar düştü garantiye yollayacağım sizce bu yaptıklarımı anlatayım mı SSD de problem olduğunu yoksa kendilerimi yapsın hasar tespitini ?
Ürünü itopyadan aldım ne problem yasıyorsunuz detaylı bir şekilde yazın fatura ile beraber gönderin 20 iş günü içerisinde sonuçlanır denilmiş.Bunlar üstün körü bir test yapıp bir problem yok diye geri gönderecekler gibime geliyor.
CPU kullanımında baya düşüş var oyunlarda drop yaşama sorununun SSD'den olduğunu gösteriyor. Ancak okuma yazma hızın hala sıkıntılı. Servise göndermen gerekli.

Adata SU650 240 GB kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum, oyunu HDD varsa ona kurup deneyebilirmisin?
HDD yok malesef.Şubat ayında Kpss hazırlıkta indirimdeyken almıştım işletim sistemini kurdum bir kaç test yaptım 1,2 kez drop yedim uğrasacak zamanım yoktu kaldırdım.Yaklaşık 1,2 aydır kullanıyorum Ryzen sistem olduğu için çift slot RAM kullanmadığım için mi oluyor diye düşündüm başlarda.Donanım arşivi g2 YOUTUBE testleri var bir sorun yok aynı sisteme sahibim demek ki problem RAM de değil.Ekran kartı driverı ,güncel BİOS ,işlemci sıcaklığı derken bir problem bulamadım.MSI AFTER BURNER Programı ile test yaptım FPS değerlerim YOUTUBE taki testler gibi normal seyrediyor yalnız arada fps 0 lara düşüyor yani drop yiyorum.Görev yöneticisinden bakınca yüzde yüz disk kullanımı olduğunu gördüm disk kullanımı düzelince FPS düzeliyor drop yediğim zaman tekrar disk kullanımına bakıyorum disk kullanımı yüzde yüz.
CPU kullanımında baya düşüş var oyunlarda drop yaşama sorununun SSD'den olduğunu gösteriyor. Ancak okuma yazma hızın hala sıkıntılı. Servise göndermen gerekli.
Anladım teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.Göndereceğim ve problemin nedeninin SSD den kaynaklı olduğunu düşündüğümü yazacağım.Yaptığım araştırmaları da bir bir anlatacağım.Problemi çözmeden yollamasınlar. Askere gideceğim sonra atanma evlilik derken bilgisayarımla güzel vakit geçiremediğime üzülülüyorum alırken böyle hayal etmemiştim :D
Adata SU650 240 GB kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum, oyunu HDD varsa ona kurup deneyebilirmisin?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı