ADATA bozulan SSD'yi tamir eder mi?

• Konuyu başlatan Fyria
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 12B
İlgili SSD nin güncel Firmware'ını yüklemeyi deneyin. Daha önemlisi secure erase yapmayı deneyin. Secure Erase sonrası tüm diski doldurup ( dosya atarak değil baştan sona bütün sektörlere yazarak; Hard Disk Sentinel isimli proğramın içinde böyle bir modül vardı. Eminim tek başına bu işi yapan proğram da vardır ) tekrar secure erase yapın.
Bu şekilde kurtarabilirseniz ne alâ. Yoksa geçmiş olsun....
PC'de görünmüyor SSD, dediğiniz işlem nasıl olacak ? BIOS'ta bile bir görünüyor bir görünmüyor.

Sizinle aynı durum başıma geldi geçen sene. Elektrik kesintisinden sonra SSD bozulmuştu. Ama benim ki Corsair'di. Vatan'dan almıştım tamiri olmadığını söylediler, ya değişim ya da kullanıcı hatası sayılıp çöp anlayacağınız üzere. Şansım yaver gitti heralde Corsair'in Türkiye servisi 0 ürün gönderdi. Hala daha kullanmaktayım.

PC'de görünmüyor SSD, dediğiniz işlem nasıl olacak? BIOS'ta bile bir görünüyor bir görünmüyor.
Cümlemin son parafrafını
PC'de görünmüyor SSD, dediğiniz işlem nasıl olacak? BIOS'ta bile bir görünüyor bir görünmüyor.
Yazımın son paragrafını okumadınız galiba?
Kaldı ki secure erase BIOS üzerinden yapılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cümlemin son parafrafını

Yazımın son paragrafını okumadınız galiba?

Kaldı ki secure erase bios üzerinden yapılır.
Hard disk sentinel'den bahsediyorsunuz, hard disk sentinel diski görmeden işlemi yapamaz. Ayrıca firmwareyi nereden bulacağım ? ADATA'nın kendi sitesinde yok. İşlemi biraz daha açsanız ?

Hard disk sentinel'den bahsediyorsunuz, hard disk sentinel diski görmeden işlemi yapamaz. Ayrıca firmwareyi nereden bulacağım ? ADATA'nın kendi sitesinde yok. İşlemi biraz daha açsanız ?
ADATA Consumer Verdiğim linkteki güncelleme aracını kullanabilirsizniz. Eğer sıkıntı devam ederse SSD nize uygun proğramla secure erase yapın.

SSD'ni yetkili servise gönder. Onlar ücret karşılığı tamir edecekler. Bu ücretin faturasıyla ve servis raporuyla birlikte bölgendeki elektrik dağıtım şirketine gidip dilekçe vereceksin. (Elektriği satan şirkete değil üreten şirkete.) Burada bir dilekçe yazarak faturayı ve raporunu vereceksin. Onlar sana verdiğin ücretin ödemesini yaparlar. 10 iş günü de süren var.

Voltaj dalgalanması ayıplı maldır. Benim de benzer bir durum başıma geldi 1 haftaya paramı geri aldım.

Program SSD'yi görmüyor, nasıl güncellerim ki ?
Eğer güncelleme yapamıyorsanız dediğim gibi, Adata SSD Toolbox ile secure erase yapmayı deneyin. Eğer o da çare değilse profesyonel bir yardıma ihtiyacınız var. Verdiğiniz bilgilerle ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum. Forum yöneticisi arkadaşların çözüm önerisi varsa onlar belki yardımcı olabilirler.

Son durum nedir acaba? Ben de ADATA SU 650 kullanıyorum ve son zamanlarda sürekli mavi ekran hatası almaya başladım. Sistem bazen SSD'yi görmüyor. Muhtemelen çöp oldu. Arena Bilgisayarla iletişime geçtiğimde ürünü kendilerine yollamamı istediler. Acaba ücretsiz değişim yaparlar mı?

Geri
Yukarı