ADATA bozulan SSD'yi tamir eder mi?

• Konuyu başlatan Fyria
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 12B
Son durum nedir acaba? Ben de ADATA SU 650 kullanıyorum ve son zamanlarda sürekli mavi ekran hatası almaya başladım. Sistem bazen SSD'yi görmüyor. Muhtemelen çöp oldu. Arena Bilgisayarla iletişime geçtiğimde ürünü kendilerine yollamamı istediler. Acaba ücretsiz değişim yaparlar mı?
Ne yaptınız acaba? Yukko'dan aldınız sanırım Arena Bilgisayar dediğinize göre. Ben de aynı yerden aldım onlarla mı iletişime geçeyim direk?

Ne yaptınız acaba? Yukko'dan aldınız sanırım Arena Bilgisayar dediğinize göre. Ben de aynı yerden aldım onlarla mı iletişime geçeyim direk?

Benzer durumları yaşamıştım SSD ile mevcut konumu görebilirsiniz ben n11 den satın almıştım. Önce arena bilgisayar ile iletişime geçip anlaşmalı oldukları kargoyu ve referans kodunu öğrenin, sonra SSD'nin içerisine yaşadığınız sorunu yazıp not olarak ekleyin ben buna ek olarak maddi ve manevi kayıp yaşadığımı ve kesinlikle değişim istemediğimi para iadesi talep ettiğimi belirtmiştim.

Teknik servisten iade raporu çıkmıştı. Şimdi satıcı ile iletişime geçtim dönüş yapmasını bekliyorum.

ADATA SU650 240 GB SSD Mavi Ekran ve BIOS'ta Gözükmüyor

İthalatçı garantili ürün mü aldınız? Nasıl bitmiş anlamadım. Tamam 2 yıl falan olsa, Türkiye garantiniz bitmiş ADATA'nın verdiği 5 yıl global garanti devam ediyor diyeceğim ama öyle değil. Bilemedim. Global çözecektir bu işi, RMA'ya da onlar bakıyor zaten. Aklınızda olsun Adata Türkiye resmi distribütörü Endeks Bilişimdir. Onlara da danışabilirsiniz.

Geçmiş olsun ama eğer SSD SU650 ise kronik sorunlu seri maalesef, bende SX8200 PRO SSD var kaya gibi sağlam maşallah. Kargoyu da söylerseniz karşılarlar diye düşünüyorum.

İthalatçı garantili ürün mü aldınız? Nasıl bitmiş anlamadım. Tamam 2 yıl falan olsa, Türkiye garantiniz bitmiş ADATA'nın verdiği 5 yıl global garanti devam ediyor diyeceğim ama öyle değil. Bilemedim. Global çözecektir bu işi, RMA'ya da onlar bakıyor zaten. Aklınızda olsun Adata Türkiye resmi distribütörü Endeks Bilişimdir. Onlara da danışabilirsiniz.

Geçmiş olsun ama eğer SSD SU650 ise kronik sorunlu seri maalesef, bende SX8200 PRO SSD var kaya gibi sağlam maşallah. Kargoyu da söylerseniz karşılarlar diye düşünüyorum.
Sx8200 pro aldım bozuk çıktı bios hiç görmüyor yolladım qp bilişime bakalım ne olcak Artık bu pc parçalarını çok dandik üretmeye başladılad ne alsak bozuk geliyor aynı şey msi anakartta başıma geldi gelen her ürün bozuk çıkmaya başladı

Sx8200 pro aldım bozuk çıktı bios hiç görmüyor yolladım qp bilişime bakalım ne olcak Artık bu pc parçalarını çok dandik üretmeye başladılad ne alsak bozuk geliyor aynı şey msi anakartta başıma geldi gelen her ürün bozuk çıkmaya başladı

Aynısından kullanıyorum, iki arkadaşım da aldı hiç sorun çıkmadı. Geçmiş olsun. Elektronik şans işi hocam geçen bir arkadaş konu açmıştı Samsung Evo SSD almıştı bozuk çıkmıştı. Öyle bir şey varsa değişirler rahat olun. Şanssızlık olmuş.

SX8200 Pro aldım bozuk çıktı BIOS hiç görmüyor yolladım QP Bilişim'e bakalım ne olacak Artık bu PC parçalarını çok dandik üretmeye başladılad ne alsak bozuk geliyor aynı şey MSI anakartta başıma geldi gelen her ürün bozuk çıkmaya başladı

Aynı SSD çalışırken anakartta yerini değişmem gerekiyordu, değiştim sonra asla çalışmadı BIOS bile görmedi. Daha da Adata'dan M.2 SSD almam. Köşede duruyor şimdi atsam kıyamıyorum tamiri de yok. Yazık oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı