ADATA SU 650 SSD Donma ve Yavaşlama Sorunu

Crazyboy

Hectopat
Makaleler
1
ADATA SU 650 240GB SSD takılıyor donuyor, bilgisayar 2 dakikada açılıyor, kendine zor geliyor. 5400 RPM Harddisk'de bile 1 dakikada açılıyordu.

Garantiye gönderdim Endeks Bilişim'e bana sorun olmadığını söyleyip gönderdiler. Onlara donmaların olduğunu eğer var ise Samsung bir SSD ile upgrade edilebileceğini söyledim ama "kontrolleri yapılmıştır, sorun yok" gibisinden geri gönderdiler. Test ettim stabilitesi çok düşük bir anda hızlanıp yavaşlıyor, ne yapıcam ben bununla?
3 kere format attım ama sadece formattan bir hafta kadar hızlı sonra yavaş.

SSD.png

SSD yazılımını yükleyip firmware güncellemesi ve SSD optimizasyon yaptınız mı?
Adata SSD Toolbox

Ayriyeten bağlantıdaki konuya da göz atmanızı öneririm.
SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal
ADATA ToolBox ugulamasını zaten infirmiştim dediklerinizi yapmıştım şimdi tekrar yaptım sonuç aynı.
Lisanslı işletim sistemi mi kullanıyorsunuz?
evet windows son sürüm yüklü tüm driver güncellemelerini yaptım
@26318 dediğin konuya bakıyorum işlemleri bitirince yazarım
SSD yazılımını yükleyip firmware güncellemesi ve SSD optimizasyon yaptınız mı?
Adata SSD Toolbox

Ayriyeten bağlantıdaki konuya da göz atmanızı öneririm.
SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal
Teşekkürler konudaki işlemleri yaptım şuan için bir sorun yok 20 saniyede açılıyor bilgisayar uygulamalar hızlı açılıyor.
Arkadaşlar Maalesef eski haline döndü yine.Bu sefer bilgisyar 5-6 dakikada açıldı uygulamalar kasıyor.Garanti konusunda ne yapabilirim geri gönderiyorlar nasıl belgeler veriyim.
Adata müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim şunu yazdılar

Dear customer,
Thanks for supporting ADATA product.
Please test its R/W speed on SATA3 interface using the latest version "AS-SSD" software, and provide us the results or screenshot. However, please note that the Data Transfer rate performance depends on the test SW and also of the other devices are you using for testing.

Please feel free to contact us if you have any further questions.
Regards, ADATA Customer Service Center”
Bu işlemleri anlamadım bana adım adım anlatabilecek var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı