Adata SU630 sağlık durumu

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Şu anda çok büyük çıkmaza düşmüş durumdayım.

Hard disk sentinel: %23 sağlık.
Adata SSD toolbox: %100 sağlık.
Ssdlife Pro: %100 sağlık gözüküyor.

SSD: Adata SU630 240GB

Hangisine inanmalıyım? Bütün raporlar ekte mevcuttur. Bilgisayarda şu ana kadar sıfır kurulumdan beri mavi ekran vs. vermedi. PC yaklaşık 8-9 saniye civarı açılıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_53.png
    Screenshot_53.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_56.png
    Screenshot_56.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_54.png
    Screenshot_54.png
    23 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_55.png
    Screenshot_55.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_57.png
    Screenshot_57.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 72
Okuma yazma hızlarında sorun yok. Günlük kullanımda da sıkıntı yaratmıyorsa takılma bence.

Hiçbir sorunu yok sadece kafama takıldı onun için konuyu açtım.

Hiçbir sorunu yok sadece kafama takıldı onun için konuyu açtım.
Bu ssd için kronik sorunlu deniyor. Ben de aynı ssd'yi 7-8 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Sen de kullanımda sorun olmadığını söylüyorsun dert etmene gerek yok. Bir kaç program hata verdi deyip garantiye göndersen ssd'de sorun olmadığını söyleyip geri gönderirler.

Son düzenleme:
Bu SSD için kronik sorunlu deniyor. Ben de aynı SSD'yi 7-8 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Sen de kullanımda sorun olmadığını söylüyorsun dert etmene gerek yok. Birkaç program hata verdi deyip garantiye göndersen SSD'de sorun olmadığını söyleyip geri gönderirler.

Merhabalar aynı SSD'yi bende kullanmaktayım. Son 1 haftadır oyun oynarken özellikle 2-3 defa bilgisayar kendini tekrar başlattı. Hard disk Sentiel'den baktığımda başka, CrystalDiskInfo'dan baktığımda başka sonuçla karşılaştım. SS'leri ek olarak bırakıyorum. İtopya'dan toplamıştım bilgisayarı bu arada tam 1 sene oldu. Malum itopya bilirsiniz belki ulaşması zor bir firma. Çok aradayım ne yapmamı önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    36 KB · Görüntüleme: 54
  • 3.png
    3.png
    23 KB · Görüntüleme: 55
Merhabalar aynı SSD'yi bende kullanmaktayım. Son 1 haftadır oyun oynarken özellikle 2-3 defa bilgisayar kendini tekrar başlattı. Hard disk Sentiel'den baktığımda başka, CrystalDiskInfo'dan baktığımda başka sonuçla karşılaştım. SS'leri ek olarak bırakıyorum. İtopya'dan toplamıştım bilgisayarı bu arada tam 1 sene oldu. Malum itopyabilirsiniz belki ulaşması zor bir firma. Çok aradayım ne yapmamı önerirsiniz?

Kendine konu aç. Orada sana yardımcı olurlar.
Biraz hortlatma gibi olacak ama yinede güncel durumu bildirmek istedim.

Şu an hala hiç format atmadan, hiçbir mavi ekran yemeden, hız düşüşü olmadan günlük kullanıma devam ediyorum. Yani sonuçlar büyük ihtimal gerçek değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı