ADATA SU650 240 GB SSD Mavi Ekran ve BIOS'ta Gözükmüyor

Kheron

Kilopat
Daha fazla  
12/08/2018 tarihin'de n11.com dan teknoloji-market isimli mağazadan aldığım Adata SU650 240 GB SSD dün birden bire mavi ekran hatası verdi, ve bütün çabalarıma rağmen hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamadım. Her açılışta your PC ran into a problem and needs to restart ismin de mavi ekran hatasını aldım. Son çare olarak HDD'ye Windows kurarak bilgisayarı açabildim ama ne yazık ki bilgisayar SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor ne BIOS'ta ne de aygıt yöneticisinde. Farklı bilgisayarda da denedim maalesef durum aynı. Veri kaybı yaşadım manevi zarara uğradım sosyal de biraz araştırma yaptığım da bu SSD'den benim gibi benzer sorun yaşayıp canları yananlar varmış anladığım kadarıyla. Satın alımından sonra aradan geçen 1 yıl var benim bu SSD'yi iade edebilme gibi bir seçeneğim var mı? Benzer durum yaşayanlar nasıl bir yol izlediler bilgilendiren olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
12/08/2018 tarihin'de n11.com dan teknoloji-market isimli mağazadan aldığım Adata SU650 240 GB SSD dün birden bire mavi ekran hatası verdi, ve bütün çabalarıma rağmen hiçbir şekilde masaüstüne ulaşamadım. Her açılışta your PC ran into a problem and needs to restart ismin de mavi ekran hatasını aldım. Son çare olarak HDD'ye Windows kurarak bilgisayarı açabildim ama ne yazık ki bilgisayar SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor ne BIOS'ta ne de aygıt yöneticisinde. Farklı bilgisayarda da denedim maalesef durum aynı. Veri kaybı yaşadım manevi zarara uğradım sosyal de biraz araştırma yaptığım da bu SSD'den benim gibi benzer sorun yaşayıp canları yananlar varmış anladığım kadarıyla. Satın alımından sonra aradan geçen 1 yıl var benim bu SSD'yi iade edebilme gibi bir seçeneğim var mı? Benzer durum yaşayanlar nasıl bir yol izlediler bilgilendiren olursa sevinirim.
Garantin var mı? Ayrıca iade etmen imkansıza yakın 14 gün geçmiş 1 yıl olmuş.

Evet iade edebilirsiniz. Garanti belgesinde yazan teknik servisle iletişime geçin ve değişim talebinde bulunun. Sorunlu bir ürün olduğu için kolayca değişim yapacaklarını düşünüyorum.

Garantin var mı? Ayrıca iade etmen imkansıza yakın 14 gün geçmiş 1 yıl olmuş.
O keyfi iade içindir. Her üründe minimum 2 yıl garanti vardır ve arıza durumda teknik servise yollayıp ya tamir talep edersiniz ya da değişim. Hiç biri olmuyorsa ücret iadesi.

Aynı sorunu bana da yaşattı ADATA. Çözüm olarak SSD'nizi Windows 10 ISO yazması esnasında dosya sistemini MBR yerine GPT olarak kurmanız. Sistemi kurduktan sonra veri kaybı yaşamadan tekrar MBR olarak ayarlayabilirsiniz.

Aynı sorunu bana da yaşattı ADATA. Çözüm olarak SSD'nizi Windows 10 ISO yazması esnasında dosya sistemini MBR yerine GPT olarak kurmanız. Sistemi kurduktan sonra veri kaybı yaşamadan tekrar MBR olarak ayarlayabilirsiniz.
SSD'nin kendisi sorunluysa bunun kalıcı olarak işe yarayacağını sanmıyorum. ADATA SU630 ve 650 modelleri sorunlu. Bir anda gümleyip böyle sorunlar yaşatabiliyor. Değişim yapılmalı.
Mümkünse iade alırsanız aynısından almayın, ADATA'nın ürünleri güzeldir fakat SU modeli kronik sorunlu. Yenisini göndereceklerini düşünüyorum.
Yanlış. 650 ve 630 modelleri sorunlu.

SSD'nin kendisi sorunluysa bunun kalıcı olarak işe yarayacağını sanmıyorum. ADATA SU630 ve 650 modelleri sorunlu. Bir anda gümleyip böyle sorunlar yaşatabiliyor. Değişim yapılmalı.

Yanlış. 650 ve 630 modelleri sorunlu.
Arkadaşın aldığı SU modeli demek istemiştim yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum. :)

Zamanında herkese ucuz diye önerdiler bunu ondan sonra olanları görüyoruz. Umarım aynısı BX500 için de olmaz. Garantiye gönderip para iadesi isteyin. Yenisini falan da isteme direkt para iadesi deyin.
Malesef BX500 aldım taktım PC yi ikinci çalıştırmamda bozuldu. Aşırı ısınıyordu ve PC görmüyordu. Arızalı ürün diye iade ettim yenisiyle değiştirip yolladılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı