Adata SU650 Donma Sorunu

serkanxgod

Hectopat
Merhaba Adata SU650 M.2 240 GB SSD'ye sahibim. Bu SSD bana oyunlarda arada sırada takılma, drop yaşatıyor. Ben bunun yanına 1 TB HDD alsam ve oyunları ona kursam, Windows'u da SSD'de bekletsem oyunlarda donma, drop falan devam eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntının direk SSD de olduğuna nasıl eminsiniz? Belki ısı kaynaklı belki de sistemsel yetersizlik durumu var. Belki de yazılımsal bir sıkıntı var %100CPU veya Disk kullanımı gibi...

Durumu anlayalım önce MSI Afterburner fotoğrafını tam donduğu sırada çekip buraya atın. Ardından ctrl+sol shift+ESC kombinasyonu ile görev yöneticisinden "Performans" kısmının fotoğrafını da atın.

Sıkıntının direk SSD de olduğuna nasıl eminsiniz? Belki ısı kaynaklı belki de sistemsel yetersizlik durumu var. Belki de yazılımsal bir sıkıntı var %100CPU veya Disk kullanımı gibi...

Durumu anlayalım önce MSI Afterburner fotoğrafını tam donduğu sırada çekip buraya atın. Ardından ctrl+sol shift+ESC kombinasyonu ile görev yöneticisinden "Performans" kısmının fotoğrafını da atın.
driverlar ve bioslar tam ekran kartım 5700 xt r5 3600 b450 tomahawk max yazma değerlerim 230 larda çıktı en fazla ssd kaynaklı oldugunu düşünüyorum

Dosya Ekleri

• pubg.png
    pubg.png
    363 KB · Görüntüleme: 65
  • Adsız.png
    Adsız.png
    466 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var kardeşim HD Tune Pro'dan bütün testleri bizle paylaş minimum okuma - yazma değeri 20, 30 hatta 40'ları görürse sıkıntı olur bazı oyunlarda yer yer 40 Mb/s okuma - yazma yapabiliyor oyun görev yöneticisinden kontrol ettim.

Merhaba Adata SU650 M.2 240 GB SSD'ye sahibim. Bu SSD bana oyunlarda arada sırada takılma, drop yaşatıyor. Ben bunun yanına 1 TB HDD alsam ve oyunları ona kursam, Windows'u da SSD'de bekletsem oyunlarda donma, drop falan devam eder mi?
Bence SSD'ye Windows, 1TB olana oyun yükle daha sağlıklı çünkü bu sefer hem windowsa hemde oyuna yüklenicek ve SSD zorlanacak aynı anda 2 şeyi yönettiği için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı