ADATA SU650 M.2 Düşük Okuma Yazma Hızı

serkanxgod

Hectopat
Merhaba ben 3 hafta önce bu SSD'yi aldım ama okuma yazma hızı M.2 olmasına rağmen neden bu kadar düşük? Bu sorun bana oyunlarda takılma da yaratıyor. Bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• crystal.png
    crystal.png
    472,1 KB · Görüntüleme: 71
M2 ancak SATA M2. NWMe ve SATA dediğimiz 2 çeşit M2 türevi var ve sizin modeliniz SATA 6GB/S yani Okuma yazma hızları örneğin 3400 GB/ 2200 MB değil, normal SATA SSD ile aynı hızları sağlıyor.

Sadece oyun oynayan bir kişiyseniz NWMe hızları size fark yaratacağı söylenemez.

Maksimum okuma hızı 550MB/S ve yazma hızı 500MB/S. Aldığınız değerler biraz düşük ama çok sıkıntı yaşatmaz. Aynı SSD'nin 2.5" 120GB versiyonu ile bu değerleri alıyorum. SSD'niz ısınıyor mu bir kontrol edin. Çok sıcak oluyorsa bir heatsink alın derim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    683,5 KB · Görüntüleme: 69
Maksimum okuma hızı 550MB/S ve yazma hızı 500MB/S. Aldığınız değerler biraz düşük ama çok sıkıntı yaşatmaz. Aynı SSD'nin 2.5" 120GB versiyonu ile bu değerleri alıyorum. SSD'niz ısınıyor mu bir kontrol edin. Çok sıcak oluyorsa bir heatsink alın derim.
PUBG ve Fortnite da bana sıkıntı yaşatıyor ama.

Dediğim gibi SSD ısınıyor ise internetten ucuza heatsink alabilirsiniz. Isınması SSD'nin ömrünü kısaltabilir ve performansı etkileyebilir. Eğer çok daha hızlı bir SSD istiyorsanız para biriktirip m.2 NVMe SSD almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı